Jak Wrocław zmieni „Belfra”?

Jan Pelczar, mat.promocyjne Canal + | Utworzono: 21.10.2017, 09:43 | Zmodyfikowano: 21.10.2017, 09:43
A|A|A

R.Palka, C+

Tytułowy bohater grany przez Macieja Stuhra podejmuje pracę w elitarnej wrocławskiej szkole. Gdy zdjęcie budynku pokazano na zakończenie poprzedniego sezonu, zobaczyliśmy Instytut Psychologii przy Dawida, ale ostatecznie specjaliści od lokacji zdecydowali się na Wydział Architektury przy Prusa. Budynek dawnej Szkoły Rzemiosł Budowlanych miał wystarczająco szerokie korytarze, by ekipie pracowało się komfortowo. Filmowcy byli też m.in na Dworcu Świebodzkim i w willi przy Krzyckiej, jedną z gonitw filmowali na dachu hotelu Monopol, jeden z wątków doprowadzi widzów do Wzgórza Partyzantów. Zdjęcia we Wrocławiu powstawały wiosną i latem

.- Przyjazd głównego bohatera do Wrocławia zmienił w serialu wszystko - opowiadają odpowiedzialni za scenografię i lokacje Maciej Fajst i Karol Kuczyński

- Poniemieckie kamienice, malownicza kostka brukowa. To są atuty architektoniczne miasta, które staraliśmy się wykorzystać - dodają scenografowie "Belfra". 

Maciej Stuhr mówi, że przyjazd jego bohatera do Wrocławia wywraca wszystko do góry nogami

 

Oddaliła się za to wizja, by "Belfer" pojawił się w ogólnodostępnej telewizji. Pierwszy sezon serialu na zlecenie Canal + wyprodukowała TVN, ale tuż przed premierą drugiej części dyrektor programowy TVN Edward Miszczak przyznał, że jego stacja nie zamierza wyemitować pierwszego sezonu.- To jest za gęsty serial, dramatycznie umoczony w życiu. - tłumaczył w jednym z wywiadów.

 Posłuchaj, co o kręceniu „Belfra” we Wrocławiu mówili twórcy serialu w filmie Canal + o powstawaniu drugiego sezonu:

W nagraniu opowiadają: Maciej Fajst, scenograf, Karol Kuczyński, location manager, Maciej Stuhr, aktor, Michalina Łabacz, aktorka, Maciej Bochniak, reżyser, Szymon Warszawski, aktor, Krzysztof Łukaszewicz, reżyser. 

 

REKLAMA