Weekend z Angelusem. Posłuchaj Miłoszewskiego, Świetlickiego, Grina.

Jan Pelczar | Utworzono: 19.10.2017, 23:06 | Zmodyfikowano: 19.10.2017, 23:06
A|A|A

Marcin Świetlicki i Ireneusz Grin opowiedzieli Grzegorzowi Chojnowskiemu o swojej, szorstkiej jak twierdzą, relacji oraz o najnowszej książce poświęconej krakowskiemu poecie. „Nieprzysiadalność. Autobiografia” miała swoją premierę podczas 6. Bruno Schulz Festival.

W drugiej części rozmowy Świetlicki odżegnuje się od Mickiewicza i zakłada z Grinem, że byłby w stanie napisać książkę pod nominację do Angelusa. 

8 listopada ukaże się nowa powieść Zygmunta Miłoszewskiego. „Jak zawsze” to już nie będzie kryminał. – Komedia narodowo-romantyczna – opisuje swoją książkę autor w rozmowie z Jackiem Antczakiem i Grzegorzem Chojnowskim. Na wstępie autor odniósł się do informacji o milionie sprzedanych egzemplarzy jego książek.

 Po 16:30 zrobiło się pikantnie, bo w historii Grażyny i Ludwika sporo jest scen erotycznych. Miłoszewski opowiadał, jak trudno się je pisze, ale przyznaje, że są niezbędne. Dziś nareszcie możemy otwarcie mówić o rzeczach, które w latach sześćdziesiątych, kiedy dzieje się znaczna część akcji „Jak zawsze”, były skrywane.

 

KoktajLOVE piątki z Radiem RAM na początek każdego weekendu, od 14:00 do 18:00. 

REKLAMA

To może Cię zainteresować