Kongres Rad Osiedli i deklaracje prezydenta miasta

Elżbieta Osowicz, BT | Utworzono: 07.10.2017, 14:57 | Zmodyfikowano: 07.10.2017, 14:57
A|A|A

fot. Urząd Miasta Twitter

Przedstawiciele rad to większości społecznicy, mieszkańcy, ludzie zaangażowani w to co dzieje w mieście. Radni chcą aby Ratusz słuchał ich pomysłów i uwag. Jak mówi Marzena Mickiewicz z Rady Osiedla Kowale na razie tak się nie dzieje.

- Jesteśmy tylko i wyłącznie ciałem opiniodawczym. Nasze opinie tak naprawdę nigdzie nie są do końca uwzględnianie. Decyzje, które jakby już zostały podjęte czy jednak nie wymagają tego, żeby je zmienić. My wiemy co dla nas jest dobre i czego my byśmy chcieli.


 
Obecny na Kongresie Rad Osiedlowych we Wrocławiu prezydent Rafał Dutkiewicz zapowiedział przygotowanie koncepcji zmian w przepisach, dokument w przyszłym roku ma być przedstawiony do konsultacji. Liczy na to między innymi Jolanta Niezgodzka z Rady Osiedla Stare Miasto.

- Kongres jest znakiem dla nas, że wszyscy jesteśmy gotowi na współpracę. To jest po prostu początek takich poważniejszych rozmów. Chcemy brać udział w planowaniu miasta. Po prostu chcemy się wspólnie rozwijać i działać i chcemy mieć wpływ na to co się dzieje w mieście.Podczas ostatnich konsultacji z prezydentem miasta radni osiedlowi zgłosili 771 pomysłów. Prezydent Rafał Dutkiewicz przekonywał, że ich uwagi są już brane pod uwagę.

- Właśnie spowodowali, że będziemy wydawali 190 milionów złotych w ciągu najbliższych dwóch lat na przyniesione przez nich postulaty także strasznie dużo mogą. Chcemy spowodować, żeby rady osiedla dysponowały jeszcze większym mandatem społecznym.Podczas Kongresu prezydent zapowiedział między innymi przebudowę ulicy Gajowickiej czy Pomorskiej oraz przystąpienie do projektowania trasy tramwajowej na Jagodno oraz nowe połączenie tramwajowe na Klecinę.

REKLAMA