Prezydent zawetuje dwie ustawy [KOMENTARZE]

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 24.07.2017, 12:21 | Zmodyfikowano: 24.07.2017, 12:21
A|A|A

veto, reforma sądownictwa, demonstracje

Prezydent Andrzej Duda poinformował, że zawetuje ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Przekazał to w specjalnym oświadczeniu dla mediów. Prezydent zaznaczał, że wymiar sprawiedliwości wymaga reformy. Zawarte w ustawie zmiany dawałyby prokuratorowi jednak wyjątkowe w polskim porządku prawnym uprawnienia. Podkreślał, że w ostatnich dniach rozmawiał o ustawach z wieloma osobami, w tym z Zofią Romaszewską:

Szybkie ogłoszenie decyzji prezydent tłumaczył wysokim niepokojem społecznym. - Widać, jak ogromne są obawy - mówi prezydent:

Jacek Sasin z Prawa i Sprawiedliwości przyznaje, że jest zaskoczony decyzją prezydenta. - Obawiam się, że ta decyzja sprawi, że na realną reformę sądownictwa będziemy niestety musieli długo poczekać - mówi Sasin:

Prezydent źle zrobił - komentuje na gorąco marszałek senior Kornel Morawiecki. Zdaniem lidera koła poselskiego Wolni i Solidarni, mimo zastrzeżeń należało ustawy podpisać, aby w Polsce naprawić system wymiaru sprawiedliwości:

Kornel Morawiecki pytany o komentarz do ulicznych protestów mówił, że są one inspirowane przez polityków którzy stracili władze i ludzi którzy obawiają się utraty przywilejów.

REKLAMA

To może Cię zainteresować