Międzynarodowy sukces wrocławskiego operatora filmowego

Elżbieta Osowicz, MK | Utworzono: 23.07.2017, 11:02 | Zmodyfikowano: 23.07.2017, 11:02
A|A|A

Fot. Artur Zdral

Inspiracją dla autora była historia Kasi Sobczak, młodej kobiety, która pokonała raka.-Na pierwszym planie jest Kasia, a w tle jej proteza oparta o ścianę. Patrząc na Kasię można zobaczyć, że w tym wszystkim ta piękna kobieta nie tylko daje siłę sobie, ale i innym ludziom. I to było tematem mojego zdjęcia.                                                                       

-Jej spotkanie to nie przypadek - opowiada Zdral:                                                                
Szefowa Fundacji Agnieszka Aleksandrowicz, a prywatnie żona autora, jest dumna z męża i Kasi, która jest wsparciem dla innych chorych dzieci:-Stoi sama dumna, silna i widać, że sobie poradzi.W dodatku jej stara proteza jest odstawiona pod ścianę, jest wysłużona.Kasia to  bohaterka dla wielu naszych podopiecznych.
 Kasia, podopieczna Fundacji na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, zachorowała mając 12 lat. Dziś studiuje na AWF, pływa i chce wystartować w paraolimpiadzie. -Choroba nauczyła mnie walczyć nie tylko w życiu, ale i w sporcie -przyznaje:                                                           
Do tegorocznej edycji zgłosili się fotografowie reprezentujący łącznie 124 krajów z 5 kontynentów. Prace można było nadsyłać jako pojedynczą fotografię lub serię zdjęć w następujących kategoriach: Dokument, Ulica, Portret, Reportaż, Sztuka oraz Sekcja Otwarta. Spośród wszystkich uczestników aż 41 fotografów przeszło do ścisłego finału. Ich zdjęcia przedstawiały niezwykłą gamę tematów, stylistycznych podejść i osobistych wizji. Wśród zwycięzców poszczególnych 12 sekcji znalazło się dwóch naszych rodaków. Artur Zdral został laureatem w kategorii Portret (zdjęcie pojedyncze). Z kolei praca Szymona Barylskiego okazała się najlepszą w kategorii Reportaż (zdjęcie pojedyncze)

POSŁUCHAJCIE ROZMOWY Z ARTUREM ZDRALEM:

POSŁUCHAJCIE ROZMOWY Z KASIĄ SOBCZAK:

REKLAMA

To może Cię zainteresować