Usain Bolt biegania w pionie i inni bohaterowie World Games

Jan Pelczar | Utworzono: 13.07.2017, 17:52 | Zmodyfikowano: 13.07.2017, 17:52
A|A|A

W mieście wyrastają ściany wspinaczkowe i sceny, tory, welodromy i pływalnie. W czwartek 20 lipca rozpoczną się Światowe Igrzyska Sportowe,  czyli World Games. Żużlowcy wypróbowali już Stadion Olimpijski, a co z pozostałymi wrocławskimi zawodnikami, którzy wystartują podczas Igrzysk? Futboliści amerykańscy Panthers Wrocław, ponowni mistrzowie Polski, stanowią trzon reprezentacji, która postara się, by biało-czerwoni zostali mistrzami igrzysk na własnym terenie.

Robert Rosołek mówił nam o rywalu biało-czerwonych w pierwszym meczu Igrzysk. Francja, to drużyna złożona z dużych zawodników, zmuszająca rywali do ciągłego biegania. Przed polskimi futbolistami 22 lipca na Stadionie Olimpijskim spore wyzwanie fizyczne.

zdj. Piotr Piekut, Interception, polska.plfa.pl

Marek Karpiński, trener piłkarek ręcznych, które w czasie World Games będą grały... na plaży opowiadał, że piaskowa odmiana jego ukochanego sportu jest widowiskowa, gra się na sety, a bramki można zdobywać nawet za dwa punkty: dzięki spektakularnym wyskokom, rzutom karnym, bramkarkom i wlotkom, czyli szybko przeprowadzanym zmianom na pozycji golkiperki.

W naszej bramce stanie m.in Magdalena Słota z SPR Kobierzyce. Polki zdobyły dwa tygodnie temu w Zagrzebiu srebrny medal Mistrzostw Europy. Apetyt na sukces podczas World Games wzrósł. 26 lipca zaczynają rywalizację od meczu z Tajwanem.

Kibicować piłkarkom ręcznym można będzie na Stadionie Olimpijskim. Trener, za pomocą przypinek i krówek Radia RAM, objaśniał zasady gry. 

Czy podczas World Games będzie czas na coś więcej, niż kibicowanie? Jaki sport wybrać dla siebie? Z pomocą przyszli specjaliści, dziennikarze sportowi. Artur Brzozowski chwalił organizatorów za zaproszenie żużla. Docenił też promowanie World Games jako sposobu na sportowy i zdrowy tryb życia.

Bronił też miasta w sprawie Śląska Wrocław.

- Długo i dokładnie przyglądam się prywatyzacji klubu, wielokrotnie krytykowałem władze miasta za sposób zarządzania Śląskiem, ale w tym przypadku miasto zrobiło wszystko, by do sprzedaży doszło i wina za fiasko całej operacji nie leży po stronie magistratu - ocenił dziennikarz "Gazety Wyborczej".

Bartek Tomczak, dziennikarz sportowy naszej rozgłośni, Śląsk pod wodzą Jana Urbana widzi na koniec sezonu w czołowej ósemce ekstraklasy. Wiarę popiera konkretną decyzją w fantasy footballu: w Ustaw ligę ma w składzie Jakuba Koseckiego i Roberta Picha.

W czasie World Games liczy na siłę pięści i kopniaków, czyli sporty walki. Przyznaje też, że numerem jeden będzie żużel, ale poleca również Ultimate Frisbee. 

O to, jak zaplanować czas między 20 a 30 lipca w trakcie World Games spytaliśmy rzecznika imprezy, Kacpra Cecotę. W trakcie przygotowań organizacyjnych zafascynował go fistball, którego reguły, zbliżone do siatkówki i tenisa, przedstawił naszym słuchaczom. Zachęcał do oglądania biegu na orientację, który 25 lipca wieść będzie m.in przez Szewską i Rynek, a niektóre konkurencje zaplanowano w zoo. Z kolei Narodowe Forum Muzyki będzie areną trójboju siłowego, a na placu Nowy Targ rywalizować będą wspinacze. Wśród nich Marcin Dzieński, nazywany Usainem Boltem biegania w pionie. 

Poza atrakcjami sportowymi World Games to także Strefa Kibica na placu Wolności z koncertami na żywo. Wystąpi m.in Kult. - Na ceremonię otwarcia sprzedaliśmy już 23 z 25 tysięcy biletów - relacjonował nasz gość. 

Wyszło nam męskie granie, bo wszystkie zawodniczki, z którymi się skontaktowaliśmy, miały na piątkowe popołudnie zaplanowane treningi. Wygląda na to, że podczas World Games świętować będziemy sukcesy głównie za sprawą kobiet.

REKLAMA

To może Cię zainteresować