Jest nowy Komendant Miejski Policji we Wrocławiu

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 20.06.2017, 07:49
A|A|A

fot. policja

Po odwołaniu Dariusza Kokornaczyka na stanowisko pełniącego obowiązki komendanta został powołany podinsp. Zbigniew Raczak. Wcześniej policjant był szefem mundurowych w Ostrowie Wielkopolskim. Pełnił tę funkcję przez cztery lata.

Decyzja o zmianach kadrowych w dolnośląskiej policji to konsekwencja pojawienia się w mediach filmu z komisariatu przy ulicy Trzemeskiej we Wrocławiu. Nagranie z paralizatora pokazuje, jak policjanci rażą prądem Igora Stachowiaka, który chwilę później umiera. W maju Tomasz Trawiński zastąpił na stanowisku szefa dolnośląskiej policji Arkadiusza Golanowskiego.

Stanowiska stracili też Krzysztof Niziołek - zastępca komendanta wojewódzkiego, zastępca komendanta miejskiego policji we Wrocławiu Jerzy Kokot, który w maju ubiegłego roku był jeszcze komendantem komisariatu Wrocław Stare Miasto oraz Arkadiusz Małecki, który w ubiegłym roku pełnił obowiązki komendanta miejskiego policji we Wrocławiu.

Prokuratura regionalna w Poznaniu bada, czy działania policji wobec Igora Stachowiaka nie nosiły znamion znęcania się. Wcześniej prokuratura informowała o śledztwie prowadzonym pod kątem ewentualnego przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy. Prokurator regionalny Rafał Maćkowiak przyznał, że obejmie ono również ewentualność "znęcania się nad osobą pozbawioną wolności", czyli przestępstwo przewidziane w artykule 247. kodeksu karnego.

REKLAMA