A | A | A

Wystawa "Wokalistki Wrocławia" na Placu Solnym [ZOBACZ]

Utworzono: 2017-06-13 18:42 , Zmodyfikowano: 0000-00-00 00:00
Wokalistki Wrocławia to wystawa plenerowa prezentująca 19 uzdolnionych muzycznie kobiet, mieszkających i tworzących w naszym mieście.

Różnią się stylami, wyglądem, swoją historią ale łączy je jedno – scena wrocławska. Wrocławianki od wielu lat tworzą oryginalny klimat w rytmie bluesa, folku, rock’n’rolla czy jazzu. Ekspozycja powstała w ramach Święta Wrocławia i stać będzie na Placu Solnym od 16 do 30 czerwca 2017 roku.

Tematem wystawy są kobiety, które można spotkać regularnie na klubowych scenach, dają nam rozrywkę, wzruszenie, wspaniałe przygody muzyczne. Wiele z nich zdobyło już popularność w całej Polsce, występowało również na całym świecie. Niektóre dopiero zaczynają, a już dały poznać nam swój wyjątkowy głos i charyzmę. Naturalnie jest ich o wiele więcej, jednak wybrana reprezentacja godnie obrazuje wyjątkowość i siłę kobiecej strony muzycznej Wrocławia. W galerii znajdzie się m.in. Natalia Grosiak, Alicja Janosz, Adrianna Styrcz, Patrycja Hefczyńska, Natalia Lubrano, Magda Pasierska czy Ania Kłys. Obok każdej z wokalistek znajdzie się krótka historia o śpiewaniu i Wrocławiu, napisana przez każdą bohaterkę wystawy.

Zdjęcia wykonał wrocławski fotograf Roland Okoń. W studiu Radia RAM o wystawie opowiadała Anna Jur z fundacji Paliwo Artystyczne, która wymyśliła i zorganizowała wystawę:

ZDJĘCIA
pokaż wszystkie +
ukryj część -
WASZE KOMENTARZE ()

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio RAM nie odpowiada za treść komentarzy.
Teraz na antenie
Jan Pelczar
Życie Wrocławia
NEWSLETTER RADIA RAM
Dodaj swój adres, aby otrzymywać newsletter