RODOmania w Arboretum Uniwersytetu Wrocławskiego

Monika Jaworska | Utworzono: 26.05.2017, 14:10
A|A|A

fot. Arboretum Uniwersytetu Przyrodniczego

W Arboretum Uniwersytetu Wrocławskiego w Wojsławicach ukoronowaniem czasu kwitnienia rododendronów – czyli różaneczników i azalii – jest święto o nazwie „RODOmania”. W tym roku VI już spotkanie miłośników roślin wrzosowatych odbędzie się w niedzielę 28 maja. Rodzaj botaniczny Rhododendron należy do rodziny wrzosowatych, która jest jedną z najbogatszych w świecie roślin.

Wojsławickie Arboretum znane jest z Kolekcji Narodowej Różaneczników największej i najstarszej w Polsce.W zabytkowym podworskim parku możemy oglądać ponad stuletnie okazy różaneczników z unikatowej przedwojennej kolekcji Fritza Oheimba, ówczesnego właściciela majątku ziemskiego Wojsławice. W Wojsławicach możemy podziwiać ponad 1200 gatunków i odmian pięknych rododendronów będących właśnie teraz w pełni kwitnienia.W niedzielę 28 maja szkółkarze zaprezentują ogrody pokazowe z różanecznikami, a Hanna Grzeszczak-Nowak, inspektor Arboretum, zaprasza na wykład: „Jak ogrodnicy uczcili księżną Daisy” – niegdyś związaną z ogrodami w Zamku Książ i palmiarnią w Lubiechowie. O godzinie 12 poprowadzi także spacer, na którym zaprezentuje nową rabatę różaneczników Seidla, w tym odmianę "Daisy".
W urokliwej kaplicy, pięknie usytuowanej na wzgórzu, o godz. 15.30 rozpocznie się nabożeństwo majowe, a potem koncert z cyklu „Muzyka w ogrodzie”. W programie m. in. utwory Michaela Jacksona, Leonarda Cohena w aranżacji na akordeony.

REKLAMA

To może Cię zainteresować