A | A | A

Kuba Czekaj nagrodzony w Cannes

Utworzono: 2017-05-24 23:54 , Zmodyfikowano: 0000-00-00 00:00
Wrocławianin wróci z nagrodą z Cannes. Kuba Czekaj otrzymał na największym światowym festiwalu filmowym Nagrodę ScripTeast im. Krzysztofa Kieślowskiego za Najlepszy Scenariusz z Europy Środkowo-Wschodniej.
zdj. ScripTeast Workshops

Doceniono scenariusz "Sorry Polsko", inspirowany piosenką Marii Peszek, nagrodzony już wcześniej na tegorocznym Berlinale. Czekaj rywalizował z jedenastoma innymi tekstami z dziewięciu państw, m.in ze scenariuszem wrocławskiej autorki filmów dokumentalnych Agnieszki Zwiefki.


- Scenariusz wybrany w tym roku jest wyzywający, prowokujący, tajemniczy, a nawet zabawny. Jest to satyra na współczesne życie, która mierzy się ze sztuką, ambicją i polityką. Napisana z taką werwą i entuzjazmem, że aż chce się porwać głównego bohatera do tańca - piszą o "Sorry Polsko" organizatorzy ScripTeast.

Niebawem do kin wejdzie poprzedni film Czekaja- "Królewicz Olch". Produkcja otwierała ostatni festiwal w Gdyni. W zeszłym roku, po filmie "Baby Bump", Kuba Czekaj był pierwszym laureatem Emocji Radia Wrocław Kultura w kategorii film.

WASZE KOMENTARZE ()

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio RAM nie odpowiada za treść komentarzy.
Teraz na antenie
Jan Pelczar
Życie Wrocławia
NEWSLETTER RADIA RAM
Dodaj swój adres, aby otrzymywać newsletter