Jest nowy szef Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu

Gregor Niegowski | Utworzono: 23.05.2017, 11:40
A|A|A

fot. mswia

Tomasz Trawiński zastąpił na stanowisku szefa dolnośląskiej policji zdymisjonowanego w poniedziałek Arkadiusza Golanowskiego.

Przypomnijmy, że stanowiska stracili też komendant miejski policji we Wrocławiu Dariusz Kokornaczyk, a także jego zastępca Jerzy Kokot, który w maju ubiegłego roku był jeszcze komendantem komisariatu Wrocław Stare Miasto, gdzie zmarł 25-letni Igor. 

Nadinsp. Tomasz Trawiński rozpoczął służbę w Policji 1 grudnia 1991 r. jako aplikant w Komendzie Rejonowej Policji Poznań Nowe Miasto. Przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej. Był dzielnicowym, kierownikiem referatu, Naczelnikiem Wydziału Prewencji i Sztabu Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

W 2006 r. awansował na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu. W 2010 r. został Komendantem Powiatowym Policji w Rawiczu. W kwietniu 2012 r. został Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy. W lutym 2016 r. Tomasz Trawiński został powołany na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

Z wykształcenia T. Trawiński jest magistrem prawa i administracji Uniwersytetu Wrocławskiego oraz absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Ukończył także studia w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, na kierunku zarządzanie.

REKLAMA

To może Cię zainteresować