A | A | A

Wrocławianki na 70. Festiwalu w Cannes [POSŁUCHAJ]

Utworzono: 2017-05-17 22:14 , Zmodyfikowano: 0000-00-00 00:00
Od 17 do 28 maja potrwa 70. festiwal w Cannes. Podczas tegorocznej odsłony najważniejszej imprezy filmowej świata zaprezentują się także wrocławianki.

Aleksandra Terpińska pokaże „Najpiękniejsze fajerwerki ever” w sekcji krótkich metraży Tygodnia Krytyki Filmowej. Jagoda Szelc z fragmentami montowanego właśnie filmu „Wieża. Jasny dzień” zawita na tzw. Market. Joanna Żak z Nowych Horyzontów zasiądzie w jury Europe Cinemas sekcji Director's Fortnight

 

W Cannes pokazany zostanie film wrocławianki Aleksandry Terpińskiej. „Najpiękniejsze fajerwerki ever” trafiły do sekcji krótkich metraży Tygodnia Krytyki Filmowej.

Z kolei Jagoda Szelc pokaże fragmenty swojego pełnometrażowego fabularnego debiutu, zrealizowanego w całości na Dolnym Śląsku filmu Wieża jasny dzień. – W Cannes zobaczą go selekcjonerzy festiwali z całego świata, którzy na tzw Markecie odwiedzą imprezę Polish Days goes to Cannes – mówi producent Paweł Kosuń

W filmie „Wieża. Jasny dzień” grają m.in Anna Krotoska i Rafał Cieluch. Mieszkającą w górach parę odwiedza dawno nie widziana siostra, która zostawiła dziecko pod opieką.

Polish Days goes to Cannes to jedna z branżowych wizytówek Nowych Horyzontów. Zaprezentowanych zostanie pięć najbardziej obiecujących polskich produkcji.

Posłuchaj całej rozmowy z Pawłem Kosuniem: 

Joanna Żak z Horyzontów zasiądzie zaś w jury europejskich kin sekcji Director's Fortnight.

Najbardziej niezależna część canneńskiego repertuaru to w tym roku m.in nowe filmy dobrych znajomych nowohoryzontowej publiczności: Abla Ferrary, Claire Denis i Szarunasa Bartasa.

W filmie Litwina zagrał m.in Andrzej Chyra. „Szron” Bartasa to film o wolontariuszach, którzy jadą z pomocą humanitarną na Ukrainę. Utkną w zasypanym śniegiem Donbasie.

Posłuchaj całej rozmowy z Joanną Żak: tutaj. 

Festiwal w Cannes potrwa do 28 maja.

 

 

ZDJĘCIA
WASZE KOMENTARZE ()

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio RAM nie odpowiada za treść komentarzy.
Teraz na antenie
Ian Pelczar
Strefa kina. Posłuchaj, co warto zobaczyć.
NEWSLETTER RADIA RAM
Dodaj swój adres, aby otrzymywać newsletter