A | A | A

Oto laureaci Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius

Grzegorz Chojnowski, MJ
Utworzono: 2017-05-13 22:55 , Zmodyfikowano: 0000-00-00 00:00
Nagrodę za Książkę Roku (to statuetka i 50 tys. zł.) dziś na gali w Teatrze Capitol otrzymał Jacek Podsiadło, autor książki pt. "Włos Bregueta".

W imieniu nieobecnego zwycięzcy laur odebrał wydawca Mariusz Grzebalski. 20 tysięcy za najlepszy debiut należały się zdaniem jurorów Radosławowi Jurczakowi za tom pt. "Pamięć zewnętrzna". Nagrodę za całokształt, wynoszącą 100 tysięcy złotych, odebrał Andrzej Sosnowski.

Zobacz: SILESIUS 2017 - LAUREACI

Dziś ostatni dzień festiwalu poetyckiego Silesius. Za nami dyskusja wokół twórczości Tadeusza Różewicza i spotkanie z laureatem tegorocznej nagrody za całokształt Andrzejem Sosnowskim. - To co sprawiło mi dużą przyjemność i napawa optymizmem można powiedzieć, to wysoki poziom tegorocznych debiutów. Miałem trudność z wyborem trójki kandydatów do finału, poza listą nominowanych, są tam nazwiska, o których usłyszymy jeszcze - mówił przed wieczorną galą profesor Andrzej Zawada, szef jury Silesiusa.

Do nagrody za Debiut Roku (20 tys. zł) nominowany był legniczanin Damian Kowal, a obok niego Radosław Jurczak i Joanna Żabnicka. W kategorii poetycka Książka Roku kandydowali m.in. Darek Foks, Jacek Podsiadło czy Dariusz Suska.

WASZE KOMENTARZE ()

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio RAM nie odpowiada za treść komentarzy.
Teraz na antenie
Ian Pelczar
Strefa kina. Posłuchaj, co warto zobaczyć.
NEWSLETTER RADIA RAM
Dodaj swój adres, aby otrzymywać newsletter