A | A | A

Tribute To Chuck Berry w Starej Piwnicy

Radio RAM, MJ na podst. mat. prasowych
Utworzono: 2017-05-13 20:18 , Zmodyfikowano: 0000-00-00 00:00
Gitarowe Przeboje Wszech Czasów wracają - wROCKfest.pl zaprasza na nowy cykl koncertowy - z tej okazji na majową premierę z hitami Chucka Berry’ego wstęp wolny.

Przedsmakiem cyklu była kwietniowa impreza w Starej Piwnicy oraz scena Gitarowych Przebojów Wszech Czasów ustawiona 1 maja na wrocławskim rynku podczas próby bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa. Teraz Gitarowe Przeboje Wszech Czasów będą gościć regularnie w klubach Stara Piwnica i Stary Klasztor. Pod tym hasłem prezentowane będą specjalnie przygotowane programy z najlepszymi utworami gigantów gitarowego rocka.

Już w sobotę, 20 maja, w Starej Piwnicy koncert Tribute To Chuck Berry. Hity niedawno zmarłego Mistrza zagrają gitarzyści Jacek Jaguś i Marek „Stingu” Popów, basista Andrzej Stagraczyński i perkusista Marek Niedzielski, zaśpiewa Jacek Baran.

- Od Chucka wiele rzeczy się zaczęło, mnóstwo muzyków właśnie grając przeboje Berry’ego zaczynało swoją przygodę z gitarą - mówi Marek „Stingu” Popów, który muzycznie odpowiada za Gitarowe Przeboje Wszech Czasów.

Cykl na dobre ma się rozkręcić jesienią.

- Kolejne odsłony chciałbym poświęcić tym, którzy budowali historię rocka. Będą to z pewnością klasycy tacy, jak Black Sabath, Led Zeppelin czy Thin Lizzy, ale sięgniemy też po młodszych. Jedno jest pewne: każdy utwór zagramy nuta w nutę, bez żadnych skrótów czy uproszczeń. Artystom należy się szacunek.

Drugą część każdego koncertowego wieczoru wypełni jam session z najlepszymi wrocławskimi muzykami.

TRIBUTE TO CHUCK BERRY
20.05.2017 godz. 20.00, klub muzyczny Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15
wstęp wolny

WASZE KOMENTARZE ()

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio RAM nie odpowiada za treść komentarzy.
Teraz na antenie
Ian Pelczar
Strefa kina. Posłuchaj, co warto zobaczyć.
NEWSLETTER RADIA RAM
Dodaj swój adres, aby otrzymywać newsletter