A | A | A

Dni otwarte we wrocławskich liceach

Natalia Mrozek
Utworzono: 2017-04-20 20:23 , Zmodyfikowano: 0000-00-00 00:00

Gorący czas dla gimnazjalistów, to właśnie w kwietniu wrocławskie licea organizują Dni Drzwi Otwartych. Część szkół już pokazywała się z najlepszej strony, m.in wrocławskie LO nr im. Adama Mickiewicza. To szkoła, która jest w pierwszej 10 najlepszych liceów w kraju. Anna Głowacka, która uczy angielskiego, mówi, że nie spodziewała się takich tłumów:

- Cały czas jest strumień gości, młodych uczniów, ich rodziców zadających pytania albo patrzących z lekką dezorientacją w oczach gdzie się obrócić. No i wtedy my pomagamy im stanąć na nogi, zorientować się, tam jest na prawo sala, tu są uczniowie, którzy mogą wam pokazać gdzie iść, skierować do odpowiednich sal.

Największą popularnością w "trójce" cieszą się klasy o profilach ścisłych .  W najbliższą sobotę (22 kwietnia) będzie można odwiedzić także licea nr IV i IX i XXX

Jest w czym wybierać - wrocławscy gimnazjaliści już zaczynają szukać szkół do których pójdą po egzaminach. Do wyboru mają 19 publicznych liceów ogólnokształcących. W przygotowania do Dni Drzwi Otwartych, najbardziej zaangażowani są uczniowie. To oni, zdaniem Beaty Kulik, nauczyciel - bibliotekarz, są dla kandydatów najbardziej wiarygodni:

- Nasi uczniowie są tutaj absolutnie niezastąpieni, tylko oni mogą dobrze o nas powiedzieć, tylko oni mogą przekonać swoich kolegów żeby zechcieli kontynuować naukę właśnie w czwartym LO.

 

W tym roku w liceum nr 4 otwarte zostanie 6 pierwszych klas: dwie humanistyczne, dwie przyrodnicze, jedna ogólna oraz  matematyczno-fizyczna. Uczniowie szkoły są zadowoleni ze swojego wyboru, jeden z nich, Patryk Hofbauer, uważa, że Czwórka to coś więcej niż tylko nauka:

- Jedna szkoła z różnymi obliczami, maksimum wiedzy i mnóstwo wrażeń, liceum to jest okres, który pamiętamy najbardziej, jeszcze trochę beztroski, ale już wchodzimy w dorosłe życie i myślę, że Czwórka jest takim dobrym wprowadzeniem w życie.

 O tym, że nie zawsze o wyborze liceum decydują statystyki czy rankingi, mówi Jakub Kurach z Czwórki. W jego przypadku kluczowe było pierwsze wrażenie:

Jak tutaj wszedłem, zostałem złapany przez nieznaną mi osobę i oprowadzony po całej szkole, zrobiło to na mnie tak duże wrażenie z miejsca inne szkoły straciły w moich oczach.

Wracając do statystyk, te jasno pokazują, że we wszystkich liceach najbardziej oblegane są klasy o profilu ścisłym. Ilość kandydatów na miejsca sięga nawet 3.

 
WASZE KOMENTARZE ()

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio RAM nie odpowiada za treść komentarzy.
Teraz na antenie
Monika Jaworska
Dzień dobry we Wrocławiu! Poranek pełen energii, Wrocławia i muzyki w dobrym humorze.
NEWSLETTER RADIA RAM
Dodaj swój adres, aby otrzymywać newsletter