A | A | A

I po strachu. Zakończyła się pierwsza cześć egzaminu gimnazjalnego [ARKUSZE]

Utworzono: 2017-04-19 15:15 , Zmodyfikowano: 0000-00-00 00:00

Punkt o 9.00 w ławkach zasiedli uczniowie, by zadecydować o swojej najbliższej przyszłości. Gimnazjaliści ze szkół w całej Polsce napisali pierwszy egzamin kończący 3 letnią naukę. Dziś zmierzyli się z częścią humanistyczną. Najpierw rozwiązywali test z historii i wiedzy o społeczeństwie (KLIKNIJ I ZOBACZ ARKUSZ), później musieli napisać wypracowanie z języka polskiego i odpowiedzieć na pytania (KLIKNIJ I ZOBACZ ARKUSZ). Jutro egzamin z wiedzy matematyczno-przyrodniczej.

 

We wrocławskim Gimnazjum numer 38 przy ulicy Powstańców Śląskich wielu uczniów wyszło z sali przed zakończeniem regulaminowego czasu. Choć mówili, że trudno nie było, to jednak - chyba ze stresu - nie potrafili przypomnieć sobie pytań.

Polonistka Agnieszka Majza, która udziela korepetycji, mówi, że nie warto się stresować, bo to tylko jeden z wielu egzaminów, który czeka uczniów w ich życiu i trzeba podejść do niego jak do wyzwania. - Chcemy, by nasi uczniowie podeszli do egzaminu bez stresu, rozłożyli prawidłowo czas i oswoili się z arkuszem. To dla nich pewne doświadczenie, a jednocześnie sprawdzenie umiejętności - podkreśla pedagog:

Na Dolnym Śląsku do egzaminów zostało zgłoszonych 23627 osób. Najwięcej, bo ponad 4,5 tys. uczniów napisze egzamin we Wrocławiu. Na drugim miejscu jest powiat kłodzki gdzie udział w teście ma wziąć 1314 osób. 19.5 tys. gimnazjalistów zdecydowało się pisać egzamin z języka angielskiego, ponad 4 tysiące wybrało język niemiecki.

Pozostali uczniowie zdawać będą języki francuski, rosyjski, hiszpański i włoski. Na egzamin z języków na poziomie rozszerzonym w całym województwie zdecydowało się 809 osób.  Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do egzaminu w kwietniu będzie go pisać w drugim terminie w czerwcu.

WASZE KOMENTARZE ()

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio RAM nie odpowiada za treść komentarzy.
Teraz na antenie
Monika Jaworska
Dzień dobry we Wrocławiu! Poranek pełen energii, Wrocławia i muzyki w dobrym humorze.
NEWSLETTER RADIA RAM
Dodaj swój adres, aby otrzymywać newsletter