W maju Millenium Doc Against Gravity

Krzysztof Majewski | Utworzono: 04.04.2017, 12:12
A|A|A

"Nie jestem Twoim murzynem"

14 filmów powalczy w konkursie głównym Millenium Doc Against Gravity. To największy polski festiwal filmu dokumentalnego. Jego główna odsłona odbywa się w Warszawie, ale Wrocław również może poszczycić się własnym konkursem oraz Grand Prix. Festiwal otworzy 12 maja film cenionego austriackiego reżysera Urlicha Seidla.
-"Safari" to opowieść o Austriakach, którzy jeżdżą do Afryki, by delektować się mordowaniem dzikich zwierząt. Seidl jak zwykle, z dużą wnikliwością i w krzywym zwierciadle, pokazuje współczesne społeczeństwo - mówi Katarzyna Matz, jedna z organizatorek.

W ramach festiwalu zobaczymy m.in najnowszy film Michael Glaggowera "Bez tytułu" czy nominowany do Oscara "Nie jestem Twoim murzynem" Raula Pecka. We wrocławskim składzie jurorskim zasiądą: aktor Robert Gonera, poetka Agnieszka Wolny - Hamkało i dyrektor Teatru Muzycznego Capitol Konrad Imiela.

Festiwal to dziesiątki projekcji, debaty, warsztaty, a także klub festiwalowy. Millenium Doc Against Gravity rozpocznie się 12 maja i potrwa 10 dni. Na festiwal zaprasza Dolnośląskie Centrum Filmowe.

REKLAMA

To może Cię zainteresować