Panny z dobrych domów zagrały dla zwierząt

Bartosz Synowiec, GN | Utworzono: 31.03.2017, 15:13
A|A|A

fot. Natalia Lubrano (Fb)

W tym roku zaśpiewały Natalia Grosiak, Alicja Janosz, Marta Kołodziejczyk, Natalia Lubrano, Ania Niełacna, Magda Pasierska i Adrianna Styrcz. Towarzyszyli im – po raz pierwszy – wokaliści Endy Yden i Tomek Leszczyński, a oprawę muzyczną zapewnił zespół w składzie Łukasz Damrych, Łukasz Sobolak, Monter, Olaf Węgier i Paweł Stachowiak. Jak co roku zagrał też kwartet smyczkowy w składzie: Olga Kwiatek, Małgorzata Kogut-Ślanda, Bożena Papała i Ewa Hofman.

fot. Krzysztof Wilma

Atrakcją wieczoru oprócz wyjątkowego składu artystów był też repertuar koncertu. Muzycy postanowili oddać hołd zmarłemu w 2016 roku Prince'owi i to jego piosenki usłyszeliśmy w Starym Klasztorze.

Na wydarzeniu jak zwykle nie zabrakło też rozmaitych licytacji prac, z których większość została przygotowana specjalnie na ten dzień. W tym roku w aukcji wzięły udział malarki, graficzki, fotografki i szklarki: Patrycja Dubiel, Paulina Mager, Magda Podsiadły, Marta Dutka, Lenka Kubica, Olga Kamińska, Urszula Łączna, Agnieszka Nyklasz, Anna Kloza-Rozwadowska i Katarzyna Roman.

Cały dochód z koncertu i towarzyszącej mu aukcji dzieł sztuki zostanie tradycyjnie przekazany organizacjom, których celem jest ochrona zwierząt: Fundacji 2+4, Ekostraży i Stowarzyszeniu Otwarte Klatki. W tym roku udało się pobić rekord dotychczasowych edycji i uzbierać ponad 18 tysięcy złotych. Koncert poprowadził Radek Bielecki z kabaretu Neo-Nówka.

W studiu Radia RAM o tegorocznej edycji koncertu rozmawialiśmy z Natalią Grosiak i Martą Czyż:

Ekipa na próbach (zdj. Natalia Grosiak, Facebook):

Tagi:
REKLAMA