A | A | A

Panny z dobrych domów zagrały dla zwierząt

Utworzono: 2017-03-31 15:13 , Zmodyfikowano: 0000-00-00 00:00
Za nami wieczór z niezwykłą atmosferą oraz muzycznymi doznaniami - 6. koncert i aukcja „Panny z dobrych domów na rzecz bezdomnych zwierząt” przechodzi do historii - udało się zebrać ponad 18 tysięcy złotych!
fot. Natalia Lubrano (Fb)

W tym roku zaśpiewały Natalia Grosiak, Alicja Janosz, Marta Kołodziejczyk, Natalia Lubrano, Ania Niełacna, Magda Pasierska i Adrianna Styrcz. Towarzyszyli im – po raz pierwszy – wokaliści Endy Yden i Tomek Leszczyński, a oprawę muzyczną zapewnił zespół w składzie Łukasz Damrych, Łukasz Sobolak, Monter, Olaf Węgier i Paweł Stachowiak. Jak co roku zagrał też kwartet smyczkowy w składzie: Olga Kwiatek, Małgorzata Kogut-Ślanda, Bożena Papała i Ewa Hofman.

fot. Krzysztof Wilma

Atrakcją wieczoru oprócz wyjątkowego składu artystów był też repertuar koncertu. Muzycy postanowili oddać hołd zmarłemu w 2016 roku Prince'owi i to jego piosenki usłyszeliśmy w Starym Klasztorze.

Na wydarzeniu jak zwykle nie zabrakło też rozmaitych licytacji prac, z których większość została przygotowana specjalnie na ten dzień. W tym roku w aukcji wzięły udział malarki, graficzki, fotografki i szklarki: Patrycja Dubiel, Paulina Mager, Magda Podsiadły, Marta Dutka, Lenka Kubica, Olga Kamińska, Urszula Łączna, Agnieszka Nyklasz, Anna Kloza-Rozwadowska i Katarzyna Roman.

Cały dochód z koncertu i towarzyszącej mu aukcji dzieł sztuki zostanie tradycyjnie przekazany organizacjom, których celem jest ochrona zwierząt: Fundacji 2+4, Ekostraży i Stowarzyszeniu Otwarte Klatki. W tym roku udało się pobić rekord dotychczasowych edycji i uzbierać ponad 18 tysięcy złotych. Koncert poprowadził Radek Bielecki z kabaretu Neo-Nówka.

W studiu Radia RAM o tegorocznej edycji koncertu rozmawialiśmy z Natalią Grosiak i Martą Czyż:

Ekipa na próbach (zdj. Natalia Grosiak, Facebook):

ZDJĘCIA
pokaż wszystkie +
ukryj część -
WASZE KOMENTARZE ()

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio RAM nie odpowiada za treść komentarzy.
Teraz na antenie
Monika Jaworska
Dzień dobry we Wrocławiu! Poranek pełen energii, Wrocławia i muzyki w dobrym humorze.
NEWSLETTER RADIA RAM
Dodaj swój adres, aby otrzymywać newsletter