"Nowy wymiar polityki lokalnej" - Schetyna o kandydaturze Chybickiej

Przemek Gałecki, BT | Utworzono: 15.03.2017, 09:38
A|A|A

fot. Przemek Gałecki

Nie było pytań, raczej omawianie miejskich problemów – wśród nich smog, komunikacja miejska, brud w mieście, czy brak udogodnień dla pieszych. Pojawiły się również apele o skorzystanie z wiedzy i doświadczenia ruchów miejskich.

"Po wysłuchaniu i zaproszeniu do rozmowy i podzieleniu się władzą w mieście, co państwo musicie przyjąć do wiadomości, że ruchy miejskie wesprą panią profesor tylko wtedy, kiedy to zaangażowanie Platformy będzie oczywiste. Kiedy będzie możliwość realnej zmiany"

Alicja Chybicka podkreślała, że właśnie na takich spotkaniach będzie powstawał jej program wyborczy. A do walki o Wrocław jest gotowa.

"Myślę, że to jest wyzwanie na miarę Mount Everestu, który też mam zamiar przed śmiercią jeszcze zdobyć. To co w tej chwili rozpoczęliśmy to nie jest żadna kampania wyborcza. Tylko tyle, że żeby wiedzieć co chciałoby się w mieście zrobić, to ja chciałabym usłyszeć od ruchów obywatelskich, a potem od zwykłych obywateli."

Na sali był również szef PO Grzegorz Schetyna, który podkreślał, ze Wrocław jest testem dla samorządów w całym kraju.

"Jako próby znalezienia nowej jakości w tym samorządowym zaangażowaniu. W tym projekcie poszukiwania nowych, aktywnych ludzi ze środowisk, które nie są wprost z partii politycznych"

Konsultacje społeczne kandydatury Chybickiej mają potrwać do kwietnia. Wtedy też partia najprawdopodobniej potwierdzi rekomendację dla Alicji Chybickiej.

REKLAMA

To może Cię zainteresować