The Wall Street Journal: Londyńskie banki przeniosą się do Wrocławia

Przemysław Gałecki | Utworzono: 26.01.2017, 23:41
A|A|A

Jedna z najbardziej znanych gazet o tematyce gospodarczej podkreśla, że londyńskie City w obawie przed Brexitem szuka nowych lokalizacji. Wrocław mieli wizytować w ostatnim czasie przedstawiciele JP Morgan Chase & Co. – jednego z największych holdingów finansowych na świecie.

Z kolei Paweł Panczyj z Association of Business Service Leaders in Poland (ABSL) potwierdza, że trwają rozmowy zarówno z firmami sektora bankowego, których nie ma jeszcze w Polsce, jak i z tymi, które planują otworzyć kolejne oddziały w naszym kraju. - Wrocław zajmuje w Polsce dosyć znaczące miejsce ze względu na bardzo silny ośrodek akademicki oraz referencje biznesowe takich firm jak Credit Suisse, UBS, czy Bank of New York Mellon. Dlatego Wrocław jest jednym z potencjalnych miejsc, do którego takie przenosiny mogłyby się wydarzyć - mówi Panczyj.

Przypomnijmy - w listopadzie ABSL, czyli stowarzyszenie liderów sektora usługowego, zaprosił Wrocław - jako jedyne miasto w Polsce - na konferencję w Londynie podczas, której prezentowano potencjał inwestycyjny wszystkich najatrakcyjniejszych krajów Europy Środkowo-Wchodniej. W spotkaniu brał udział wicepremier Mateusz Morawiecki i wiceprezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej Ewa Kaucz.

REKLAMA

To może Cię zainteresować