Co dalej z Wyspą Daliową?

Przemysław Gałecki | Utworzono: 17.01.2017, 21:47
A|A|A

Jej koszt szacowany jest na ponad milion złotych. Jakub Nowotarski z Akcji Miasto jest jak najbardziej za rewitalizacją wyspy, ale mówi nie wydawaniu miejskich pieniędzy na kilkunastometrową instalację.

Chodzi o ożywienie przestrzeni, ożywienie społeczności - zdecydowanie rzeźba tej roli nie będzie pełnić. Okazało sięe z dnia na dzień, że ona zostanie stworzona, nikt nie pytał mieszkańców, czy oni chcą ze swoich podatków za nią zapłacić".

Prace projektowe trwały prawie rok, powstało 30 modeli, potem z kilkunastu lokalizacji projektanci wybrali wyspę w centrum miasta. Rzeźbę będzie można obejść dookoła, jak i do niej wejść, będzie wyglądała różnie w zależności od punktu widzenia . Wolelibyśmy projekt kolejnej linii tramwajowej - mówi aktywista Aleksander Obłąk.

"Jest taki problem z panem Prezydentem, ze on nie chce jej budować, nie chce korzystać ze środków unijnych. Dlatego chcielibyśmy, żeby zostawił to zadanie swojemu następcy, ale żeby zosatwił również projekty".

Do 2022 roku w mieście powstaną trzy nowe linie tramwajowe – na Swojczyce, Ołtaszyn oraz przedłużenie tramwaju z Rogowskiej do pętli przy stacji kolejowej.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować