A | A | A

Uwaga kierowcy: zamknięta Ołtaszyńska

Radio RAM
Utworzono: 2017-01-07 20:05 , Zmodyfikowano: 0000-00-00 00:00
Są objazdy i zmiana trasy autobusu 112.
zdj. Radio RAM

Od dziś ulica łącząca Partynice i Ołtaszyn z centrum Wrocławia jest remontowana. Dramatu komunikacyjnego na razie nie ma, ale w poniedziałek nadejdzie chwila prawdy. 
Zamknięty został odcinek Ołtaszyńskiej od ul. Malinowej do ul. Wojszyckiej, ze skrzyżowaniem z Malinową oraz wszystkimi przecznicami. Objazd wytyczono od ul. Wyścigowej przez Karkonoską do Zwycięskiej. W kierunku centrum jest możliwy przejazd ulicą Stajenną do Wyścigowej.

W związku z remontem Ołtaszyńskiej autobusy linii 112 kursują objazdem, od ulicy Waligórskiego przez ulicę Wyścigową, Karkonoską i Zwycięską do Ronda Ojca Pio z pominięciem przystanków "Wyścigowa", "Malinowa" i "Ożynowa".

Przebudowa ul. Wojszyckiej na odcinku od Ołtaszyńskiej do Agrestowej rozpocznie się po zakończeniu robót na Ołtaszyńskiej i przywróceniu na niej ruchu kołowego (przełom marca i kwietnia 2017). 

Na ul. Ołtaszyńskiej i Wojszyckiej ma się zmienić nawierzchnia jezdni - z poniemieckiej kostki granitowej na tzw. beton asfaltowy. Przebudowane zostanie też skrzyżowanie Ołtaszyńskiej z Wojszycką i Okrężną – w tym miejscu ma powstać minirondo z przejezdną wyspą centralną. Na Ołtaszyńskiej pojawią się wyniesione skrzyżowania i progi zwalniające. Zostaną przebudowane zatoczki autobusowe oraz wytyczone nowe miejsca postojowe i nowe przejścia dla pieszych.Przewidywany termin ukończenia przebudowy ulicy Wojszyckiej to koniec maja 2017 r. Wykonanie modernizacji ulicy Ołtaszyńskiej w innym terminie nie jest możliwe z uwagi na zaplanowaną na kwiecień 2017 r. przebudowę układu ulic: Parafialnej, Pawiej i Pszczelarskiej. Szerokość jezdni (6 m) nie pozwala również na realizację prac przy połówkowym zamknięciu. 

WASZE KOMENTARZE ()

WASZE KOMENTARZE (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony. Radio RAM nie odpowiada za treść komentarzy.
Teraz na antenie
Monika Jaworska
Dzień dobry we Wrocławiu! Poranek pełen energii, Wrocławia i muzyki w dobrym humorze.
NEWSLETTER RADIA RAM
Dodaj swój adres, aby otrzymywać newsletter