Pingwiny na rezonansie we Wrocławiu

Dorota Kuźnik | Utworzono: 04.01.2017, 16:43
A|A|A

Choć jeden z pingwinków jest zupełnie zdrowy, to również został przebadany, a dzięki temu jego wyniki będzie można porównać z wynikami drugiego ptaka, który... ma zaburzenia równowagi. Maluch często się przewraca, opada mu głowa, ma kłopoty z chodzeniem. Lekarze zdiagnozowali u niego porażenie neurologiczne. Drugi pingwin jest zdrowy, ale został zbadany dla porównania - mówi dr Marcin Wrzosek z Uniwersytetu Przyrodniczego:

Dużo łatwiej się ocenia zwierzęta, kiedy mamy do porównania jedno zdrowe, drugie chore. Tak, żebyśmy mogli ocenić w jaki sposób się porusza, w jaki zachowuje. Jeśli mamy do czynienia z gatunkami egzotycznymi tak właśnie robimy - zapewnia Wrzosek.

Zwierzęta zostały przywiezione spoza Wrocławia, ale to nie nowość - tłumaczy specjalista ptaków egzotycznych dr Tomasz Piasecki:

Konsultujemy pacjentów z całej Polski i przede wszystkim mamy dobry sprzęt. Mamy też zaplecze fachowców, którzy się na tym znają. Jesteśmy ośrodkiem akademickim, badawczym i obsługujemy te ciężkie przypadki z całego kraju - mówi Piasecki.

Lekarze  analizują, co jest przyczyną tych objawów chorego pingwina.

REKLAMA
To może Cię zainteresować