Park Jedności do poprawki

Dorota Kuźnik | Utworzono: 20.07.2016, 19:35
A|A|A

fot. Zmieniaj Zakrzów

Siłownia, plac zabaw i zielone skwery - takie były plany. Kałuże, dziury i rozpadające się alejki - to na razie smutna rzeczywistość. Mieszkańcy wrocławskiego Zakrzowa z niepokojem patrzą na realizację projektu ze swojego osiedla, który dwukrotnie wygrał we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim. Jak mówią ich zdaniem "Park Jedności", który ma tam powstać na razie niczym parku nie przypomina.

Sprawę skontrolował inwestor czyli wrocławski urząd miejski. "Niestety jakość pracy wzbudziła nasz niepokój co potwierdziła kontrola z magistratu" - mówi liderka projektu - Ewa Miszczuk.

Jak mówi Bartłomiej Świerczewski pewne jest, że budowa parku się opóźni, a wina za to leży wyłącznie po stronie wykonawcy prac.

"Winę za stan parku ponosi pogoda, a za poślizg czasowy termin oczekiwania na decyzje administracyjne" - mówi Witold Boratyński z firmy EKOLAS, która buduje park. Dodaje, że do tego doszły jeszcze odmienne wizje tego jak docelowo ma wyglądać obiekt.

Wykonawca będzie mógł jednak ponownie wejść na budowę dopiero po zaakceptowaniu projektu naprawczego przez inwestora, czyli miasto. Firma EKOLAS dokument złożyła 3 dni temu i czeka na jego rozpatrzenie.

 

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować