Muzeum Narodowe poszukuje strojów z PRL-u oraz modelek i modeli

Radio RAM | Utworzono: 11.04.2016, 11:19
A|A|A

fot. materiały prasowe

Od 17 maja do 28 sierpnia 2016 w Muzeum Narodowym we Wrocławiu prezentowana będzie wystawa „Modna i już! Moda w PRL” przygotowana wspólnie z Muzeum Narodowym w Krakowie. Jest to największa w Polsce i najbardziej przekrojowa prezentacja muzealna poświęcona modzie okresu PRL. Pokazanych zostanie ponad 400 strojów i akcesoriów, wśród których znajdą się suknie ślubne, dzienne i wieczorowe; dzianiny, kombinezony, buty, torebki i kapelusze. Obok kreacji znanych polskich projektantów: Jerzego Antkowiaka, Barbary Hoff czy Grażyny Hase można będzie zobaczyć stroje wymyślone i uszyte przez zwykle Polki. Wystawa stanowi również główną inspirację dla programu tegorocznej Nocy Muzeów we wrocławskim Muzeum Narodowym.

Jedną z atrakcji Nocy będzie pokaz mody PRL, który zostanie przygotowany wspólnie z teatrem „Dziesiątka” działającym przy Liceum Ogólnokształcącym nr X we Wrocławiu. Podczas pokazu chcemy zaprezentować ubrania z lat 50., 60., 70. i 80. pochodzące z szaf naszych zwiedzających. Jako modelki i modele wystąpią osoby wybrane podczas castingu (mogą być nimi również właściciele ubrań).

Posiadacze dawnych strojów oraz chętnych do występu w roli modelek/modeli proszeni są o zgłaszanie się do Muzeum do 15 kwietnia (mail: zapisy@mnwr.art.pl)

Do wiadomości należy dołączyć krótką informację o sobie i/lub o ubiorze oraz zdjęcia.

Pokaz Mody PRL
Noc Muzeów w Muzeum Narodowym we Wrocławiu
14 maja 2016, godz. 20.00

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować