Radni zadecydowali. Gimnazjum nr 20 zostanie przeniesione

Alicja Mikłaszewicz, Przemek Gałecki | Utworzono: 21.01.2016, 18:49
A|A|A

fot. Przemek Gałecki

Przewodniczący rady - Jacek Ossowski - studził emocje:

Miasto obiecuje, że obiekty sportowe powstaną i będą do wykorzystania 
dla uczniów.


Dwa dni temu a także wczoraj protestowali przed szkołą, dziś odwiedzili Sukiennice. Rodzice uczniów Gimnazjum nr 20 we Wrocławiu nie zgadzają się na przeniesienie placówki do zespołu szkół przy ulicy Spółdzielczej, oddalonej o kilometr.

Sesja rozpoczęła się od sporego zamieszania i od razu została przerwana. Na sali oprócz rajców pojawiło się kilkunastu rodziców ze szkół, które mają zostać przeniesione, albo zlikwidowane. Przynieśli transparenty z hasłami:

  • "Nie róbcie interesów kosztem naszych dzieci!" 
  • "Nasze dzieci to nie gorszy sort"

Ustawili się na środku sali, więc przewodniczący Jacek Ossowski przerwał obrady. Rodzice zapowiadają, że nie zgodzą się na realizację planów miejskich urzędników.

Miasto tłumaczyło dotąd swoją decyzję niżem demograficznym i niższymi kosztami utrzymania placówek. Skład klas miałby pozostać taki sam, a nauczyciele mieliby zostać pracownikami Zespołu Szkół nr 19. Takie argumenty nie przekonują rodziców.

Decyzja według wcześniejszych zapowiedzi ma zapaść właśnie dzisiaj.

W czasie dzisiejszej sesji oprócz likwidacji szkół spore kontrowersje wzbudza również punkt dotyczący planowanej podwyżki wody i ścieków - o 16 procent.

REKLAMA

To może Cię zainteresować