Najdroższe mieszkania tradycyjnie w Rynku (RAPORT)

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 08.01.2016, 07:49
A|A|A

fot. Wikimedia Commons

Najdrożej jest w Rynku, a taniej na jego obrzeżach. Co ciekawe, to że ceny za metr kwadratowy w ciągu ostatnich pięciu lat w mieście spadły nawet o 20 procent, a mimo tej tendencji kupno mieszkania na Rynku jest o 30 procent wyższe. Skąd się to bierze?

Ceny prywatnych mieszkań dziś wahają się obecnie między 4000 a ponad 5000 złotych. Jeszcze w 2010 niemal niemożliwym było znaleźć mieszkanie tańsze niż 6000 złotych za metr kwadratowy.

Według Leszka Michniaka, prezesa Wrocławskiej Giełdy Nieruchomości taka sytuacja wynika głównie z tego, że w obecnej sytuacji rynkowej mieszkań w centrum miasta nikt nie chce sprzedawać:

Spadek cen zdaniem wrocławskiego architekta Zbigniewa Maćkowa może mieć związek z obniżeniem w ostatnich latach prestiżu Rynku poprzez pojawienie się tam między innymi tanich dyskontów spożywczych. Ponadto, centrum zaczyna się rozrastać poza pierzeję Rynku:

Żeby kupić lokal handlowy na płycie Rynku trzeba zapłacić minimum 30 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Niewiele dalej, na ulicy Ruskiej cena jest już niższa o 5 tysięcy złotych. Jeśli chodzi o wynajem, to poza centrum miasta metr kwadratowy może być nawet 3 razy tańszy.

Posłuchaj całego raportu Radia RAM:

REKLAMA

To może Cię zainteresować