Wrocławskie inwestycje 2015 (ZOBACZ)

Dorota Czubaj | Utworzono: 30.12.2015, 09:47
A|A|A

Narodowe Forum Muzyki kosztowało 350 mln zł. Dyrektor NFM, Andrzej Kosendiak mówi, że sukces przerósł najśmielsze oczekiwania: - Frekwencja jest 100-procentowa. Obiekt odwiedziło w ciągu 4 miesięcy prawie 200 tysięcy osób (...) 

Odliczając dofinansowania miejskie w pierwszych miesiącach działania Narodowe Forum Muzyki łącznie zarobiło ponad 14 mln zł.

Równie dużym sukcesem cieszy się wybudowane za blisko 60 mln zł Hydropolis, którego zyski po niespełna miesiącu funkcjonowania szacuje się na ponad 150 tys. zł. To pierwsze w Polsce i jedno z niewielu na świecie centrum wiedzy o wodzie mówi rzecznik obiektu, Rafał Zagrobelny: - Odwiedziło nas blisko 12 tys. osób. Wrocławianie, ale także goście z Warszawy, Gdańska, Poznania, Krakowa a nawet zza granicy (...)

POSŁUCHAJ CAŁEJ RELACJI:

Hydropolis to nie jedyna inwestycja MPWiK. Jak mówi rzecznik spółki - Tomasz Jankowski - w 2015 przeprowadzono szereg budów i modernizacji: - Na 11 osiedlach zbudowano lub zmodernizowano ponad 100 km sieci kanalizacyjnej i wodociągowej. Wrocław jest skanalizowany w ponad 98 proc.

Zmodernizowana została też komunikacja miejska. Za blisko 100 mln zł mamy przebudowaną zajezdnię autobusową przy ulicy Obornickiej, usługi podwykonawcy, wewnętrzną firmę sprzątającą pojazdy i przede wszystkim nowy tabor.

Wisienką na inwestycyjnym torcie bez wątpienia jest Afrykarium, które w październiku obchodziło pierwszą rocznicę. Już wiadomo, że liczba zwiedzających w 2015 roku przekroczy 2 miliony. Prezes spółki - Radosław Ratajszczak potwierdza że nowy obiekt wpłynął na popularność ogrodu na całym świecie:

W przyszłym roku jednym z najważniejszych wydarzeń będzie organizacja Europejskiej Stolicy Kultury. Miasto otrzyma na nią 96 mln zł dotacji rządowej, a samo dołoży ponad 44 mln zł.

REKLAMA

To może Cię zainteresować