Rodzinna podróż dookoła świata

Jan Pelczar | Utworzono: 27.12.2015, 10:49
A|A|A

fot. Ania Kaczmarek/Daniel Wasyliszyn

Ania Kaczmarek i Daniel Wasyliszyn postanowili powłóczyć się po świecie. Tak nazywają swoją podróż dookoła globu z dziećmi - dwuletnią wówczas Adą i Jurkiem, który w dniu wyjazdu miał 7 miesięcy.

Pierwszym przystankiem były święta w Nowej Zelandii

Na podróż dookoła świata czasem łatwiej się spakować niż na weekend za miastem.

W tym drugim przypadku kombi może okazać się za małe. W pierwszym - wystarczą dwa plecaki.

Święta w Nowej Zelandii spędza się pod namiotami. Chociaż w Polsce nazwalibyśmy to rodzinnymi hangarami. Ważny jest grill, do aut przyczepiane są dmuchane mikołaje. Sylwester często okazuje się deszczowy


Ziemią obiecaną dla rodziny podróżników była Australia. Według Daniela okazała się rajem dla mechaników samochodowych. Razem z Anią zwracają uwagę na niezwykłą gościnność mieszkańców.

To prawdziwe antypody - na czas naprawy samochodu nocleg w hotelu może opłacić miasto, przez które przejeżdżacie.

Trzecim przystankiem na trasie była Azja. Na początek Indonezja - kraj kontrastów

Ada, Ania, Daniel i Jurek zwiedzili też Malezję i Singapur. Wspominają też przygody lotniskowe.

Najdłuższy lot na trasie dookoła świata to start w Bangkoku, pierwsza przesiadka w Hanoi, powrót do Bangkoku i dalej przez Dohę do Ameryki Południowej. Trasa kombinowana, by bilet był tani, czego nie potrafili zrozumieć celnicy na lotnisku w stolicy Tajlandii. Od drzwi do drzwi - od hotelu w Bangkoku do znalezienia pierwszego noclegu w Argentynie minęło ponad 50 godzin.

Argentyna zachwyciła rodzinę z Wrocławia, ale w Ameryce Południowej zwiedzali też inne kraje. Zdecydowali się nawet na Kolumbię.

Cała podróż zajęła niecały rok - 51 tygodni. Powrót do rzeczywistości był najtrudniejszym wyzwaniem. Dzisiaj 2 tygodnie na Teneryfie to dla nich spacerek. Już planują podróż na motorach po Iranie.

Więcej opowieści z podróży Ady, Ani, Daniela i Jurka dookoła świata znajdziecie na blogu tej wyprawy: http://adajurekispolka.geoblog.pl/ W noworocznym wydaniu podróży z Radiem RAM 2 stycznia gościć będziemy Martynę Rogalę - M in Brussels.

REKLAMA

To może Cię zainteresować