Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie Dawida Jackiewicza z PiS

Radio RAM | Utworzono: 14.12.2007, 12:39 | Zmodyfikowano: 15.12.2007, 11:45
A|A|A

Dawid Jackiewicz (Fot. Mikołaj Nowacki / Polska - Gazeta Wrocławska)

W piątek wrocławska prokuratura rejonowa umorzyła śledztwo w tej sprawie. Dlaczego? Tłumaczy Małgorzata Klaus z Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu:

- Nie zgadzam się z twierdzeniem, że Dawid Jackiewicz działał w obronie koniecznej – polemizuje pełnomocnik rodziny zmarłego mężczyzny. Mecenas Krzysztof Bonar w rozmowie z Polskim Radiem Wrocław zastrzegł, że nie wie jeszcze czy będzie odwołanie od decyzji o umorzeniu śledztwa. Prawnik musi skonsultować się ze swoimi klientami.

Śledztwo trwało tak długo, bo pełnomocnik rodziny zmarłego mężczyzny składał liczne wnioski dowodowe. Pierwszy raz miało być umorzone już w czerwcu, ale na wniosek Prokuratury Apelacyjnej sprawę badano dalej.

Dawid Jackiewicz jest szefem PiS w okręgu wrocławskim. Pod koniec rządów Jarosława Kaczyńskiego był wiceministrem skarbu. Wcześniej był m.in. wiceprezydentem Wrocławia.

REKLAMA
Dźwięki
Dlaczego prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie Dawida Jackiewicza z PiS? Tłumaczy Małgorzata Klaus z Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. Materiał Polskiego Radia Wrocław.

To może Cię zainteresować