Prezydent Wrocławia o niepodległości, NOP i rasizmie

Marek Zoellner | Utworzono: 06.11.2015, 09:44
A|A|A

ot.Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz

"Jako jedyny polityk w Polsce stwierdziłem, że NOP powinien być zdelegalizowany. Nadal tak uważam" - pisze w internecie Rafał Dutkiewicz. Prezydent opublikował tekst, w którym odnosi się do zbliżającego się święta. 

"11 listopada

Jako jedyny polityk w Polsce stwierdziłem, że NOP powinien być zdelegalizowany. Nadal tak uważam. Jestem radykalnym przeciwnikiem wszelkich zachowań ksenofobicznych, a jeszcze głębiej i poważniej zachowań rasistowskich. Mam wrażenie, że swoją postawą dowiodłem tego w wystarczająco wyrazisty sposób. Pilnuję tego, aby naganne zachowania były eliminowane, rejestrowane i podlegały analizie prokuratury. Następnie zaś, aby zajmował się nimi wymiar sprawiedliwości.

Jestem w systematycznym kontakcie z wrocławskimi mniejszościami narodowymi i religijnymi. Jestem inicjatorem bardzo wielu programów edukacyjnych na rzecz i ku tolerancji.

W imieniu wszystkich otwartych wrocławian, w imieniu przeważającej większości mieszkańców naszego miasta sprzeciwiam się temu, by uznawać nas za miasto rasistowskie.

Jeszcze mocniej sprzeciwiam się zaś tym, którzy chcą sprawić, że Wrocław bywa - podkreślam niesłusznie bywa - posądzany o to, że plami go brunatny kolor. Jesteśmy krajem wolności. Wolności zakładającej prawo do swobodnej manifestacji.

Przed nami Święto Niepodległości Polski. Niech żadna z patriotycznych manifestacji nie naruszy spokoju i wizerunku Wrocławia!"

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować