Michał Zygmunt przed RAM Session

Anna Fluder | Utworzono: 21.09.2015, 14:11
A|A|A

radioram.pl

Michał Zygmunt - muzyk, kompozytor, animator wielu kulturalnych projektów. Jedna z najbardziej intrygujących osobowości polskiej sceny gitarowej. Związany z wrocławską platformą Eklektik Session.

Bohater piętnastego RAM Session jest niełatwy do ujęcia w muzycznych klasyfikacjach, ale zawsze wiernie podąża za muzyczną wizją. Debiutował w 2008 roku introwertyczną płytą ŚWIATY, po której otrzymał miano mistrza akustycznej gitary jazzowej. Jego muzykę rozpoznano wtedy jako esencję world jazzu. Muzyczna droga artysty powiodła jednak w świat muzyki źródeł, wykraczając szeroko poza rewiry jazzu. W 2010 ukazała się druga autorska płyta ORGANIC – owoc fascynacji surowym brzmieniem gitar akustycznych i muzyką świata. Rok 2011 to premiera kolejnej płyty - MUZYKI. W jednocześnie ”wsiowych i światowych” „Muzykach” bezkompromisowo i odważnie ukazał piękno rodzimej muzyki ludowej.

XV RAM Session w Radiu RAM w czwartek 24.09 o 20:00 na 89,8 FM, a także na www.radioram.pl i na www.radiokultura.prw.pl.

Uwaga! Na stronie Radia RAM będzie można ten koncert także oglądać 
za pośrednictwem transmisji wideo.

Na chwilę przed pierwszą po wakacjach edycją RAM Session przy "Sobotniej kawie" opowiadał o początkach swojej drogi muzycznej i mistrzach, których znalazł i którzy od lat towarzyszą mu w świecie dźwięków:

Jednym z bardzo ciekawych projektów artystycznych jest "Odra Guitars" czyli gitary, które wyrosły nad Odrą. Powstały już 3 różne instrumenty: koncertowa Odra, rezofoniczna Karina oraz 4-strunowa Kania, która zrobiona jest z pudełka po cygarach:

Wracamy nad Odrę, bo w kolejnym swoim projekcie WODRA dokumentuje kilka lipcowych dni 2015 roku podczas spływu rzeką jednego z nielicznych dziś na Odrze transportów towarowych. W trakcie rejsu z Wrocławia do Szczecina Michał Zygmunt tworzy i nagrywa muzykę aby udźwiękowić ocalony od zapomnienia niemy, odrzański film „Odrą od Wrocławia do Szczecina”z 1958 roku:

W najbliższym czasie, 24 września, zapraszamy na RAM Session, koncert na żywo z naszego Studia Słuchowiskowego powraca po wakacyjnej przerwie, a co usłyszymy?

Zobacz: Michał Zygmunt gościem kolejnego RAM Session (STREAMING WIDEO)

Bądźcie z nami w czwartek 24.09 o 20:00 na 89,8 FM, a także na www.radioram.pl i na www.radiokultura.prw.pl.

REKLAMA

To może Cię zainteresować