Niepełnosprawni aktorami gier wideo i animacji 3D (FILM)

Radio RAM | Utworzono: 14.09.2015, 10:52
A|A|A

Kilka miesięcy pracy i efekty zostaną pokazane podczas międzynarodowej konferencji w Seulu - licealiści z Wrocławia zaprezentują tam swój niezwykły projekt, w którym osoby niepełnosprawne zostały bohaterami animacji 3D i gier komputerowych. Młodzi ludzie pracowali pod okiem naukowców z Dolnośląskiej Szkoły Wyższej we Wrocławiu. Uczniowie z 3 LO współpracowali z pięcioma osobami niepełnosprawnymi. Bohaterowie projektu podczas sesji nagraniowych byli oklejeni czujnikami a kamera rejestrowała ich ruchy. Tworzyliśmy profesjonalne scenki filmowe - mówi nam jeden z licealistów Oliwer Kurdziel:

Mariola Rumlova dodaje, że przy tym zdaniu konieczna była ścisła współpraca z niewidomym uczestnikiem projektu:

Na tej podstawie były tworzone animacje m.in. ruchów pająka. Mateusz Lentner i Natalia Kamińska mówią nam, że praca przy projekcie zupełnie zmieniła ich patrzenie na osoby niepełnosprawne:

Licealistka Emilia Zięba mówi nam, że praca przy projekcie to było wielkie wyzwanie, ale też mnóstwo pracy:

Jeden z niepełnosprawnych uczestników projektu musiał np. wcielić się w rolę pająka. Inny licealista, Jakub Zadrożny przyznaje, że uczestnicy projektu są bardzo ciekawi reakcji uczestników spotkania w Seulu:

Na konferencji w Seulu licealiści z Wrocławia wystąpią ze swoim raportem w czwartek. Później chcą przedstawić swój projekt również osobom z branży gier komputerowych i animacji.

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować