Autobus 710 „15 minut” pokonuje w pół godziny

Aurelia Szymon | Utworzono: 18.07.2015, 10:27
A|A|A

archiwum radioram.pl

Autobus linii 710 z Leśnicy do Pilczyc jedzie nawet do 30 minut dłużej niż w internetowym rozkładzie jazdy. Według niego podróż powinna potrwać niecały kwadrans. Pasażerowie mówią zgodnie: "nie ma szans", dlatego postanowiliśmy sami to sprawdzić. Nasza reporterka przejechała się 710-tką, która trasę Leśnica-Pilczyce pokonała w 33 minuty.

Skąd tak duże rozbieżności? - Policzyliśmy średni czas pokonania tego odcinka, wzięliśmy pod uwagę zarówno dni robocze, jak i wolne od pracy - tłumaczy Małgorzata Szafran z magistratu. Czas przejazdu może wydłużyć przez  przejazdy pociągów towarowych. 

- Nie jesteśmy w stanie otrzymać informacji jak duży tabor pojedzie - tłumaczy Szafran.

Nawet jeżeli doliczymy 10 minut czekania przed samymi szlabanami, to daje nam niecałe 25 minut. Naszej reporterce dojechanie autobusem z Pilczyc do Leśnicy zajęło dokładnie 33 minuty i to bez utrudnień. 

Przypomnijmy, autobus linii 710 został wprowadzony na czas remontu mostu na Ługowinie w Leśnicy. Po 28 sierpnia tramwaje linii 20 i 10 będą kursowały po staremu, czyli do Leśnicy. Póki co, kończą w Pilczycach.

REKLAMA

To może Cię zainteresować