Zaczęła się fala upałów (PROGNOZA)

Gregor Niegowski | Utworzono: 03.07.2015, 15:15
A|A|A

archiwum radioram.pl

Jest i będzie bardzo gorąco, dlatego trzeba szczególnie uważać. Weekend w regionie zapowiada się upalnie z temperaturą w granicach 33-34 stopni a na początku następnego tygodnia słupki rtęci mogą dojść do 36 kresek.

- Zawsze miejmy ze sobą coś do picia. To niezbędne, zwłaszcza kiedy planujemy podróż autem - mówi Bogdan Rymanowski z wydziału zarządzania kryzysowego we Wrocławiu:

Jak mówi Elżbieta Wojtczak - dyżurny synoptyk wrocławskiego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - na opady deszczu nie ma co liczyć:

W przyszłym tygodniu nieco chłodniej ale nadal powyżej 30 stopni.

- Najlepiej wstrzymać się z wysiłkiem fizycznym na powietrzu. Zadbajmy o siebie ale także o osoby w naszym otoczeniu. Absolutnie nie można zostawiać w aucie zwierząt, dzieci i osób starszych - mówi Bogdan Rymanowski z oddziału zarządzania kryzysowego w urzędzie wojewódzkim:

- Ważne żeby nie doprowadzić do przegrzania organizmu - mówi lekarz pogotowia ratunkowego Grażyna Pszkiet - Wójcik:

Skutki przegrzania organizmu to silny ból głowy, kołatanie serca i gorączka. W takich sytuacjach należy natychmiast schłodzić organizm i skontaktować się z lekarzem. 

W lasach też sucho jak pieprz. - W przeważającej części kraju mamy trzeci najwyższy stopień zagrożenia pożarowego - mówi leśniczy Tomasz Kapustyński.

Jeśli najwyższe zagrożenie pożarowe utrzyma się kilka dni nadleśnictwa mogą wprowadzić zakaz wejścia do lasów.

Tak umiera dziecko w nagrzanym aucie 

Najpierw wysiadają nerki, później dochodzi do urazów mózgu i w konsekwencji - śmierci. Mimo to wiele osób, także na Dolnym Śląsku, zostawia swoje dzieci w nagrzanych autach. Zobacz film: 

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować