Wrocławskie Święto Rowerzysty 2015

Leszek Mordarski | Utworzono: 14.06.2015, 09:04
A|A|A

W Święto Wrocławskiego Rowerzysty, cykliści zamanifestują swoje poparcie dla idei rowerowego Wrocławia. W południe wyruszą z placu Nowy Targ - około 14.00 dotrą do parku Tołpy. 8-kilometrowy przejazd uświetni paradę orkiestr dętych - mówi Karolina Micuła, organizatorka Święta Wrocławskiego Rowerzysty.

Orkiestra dęta na rowerach a z nią kilkutysięczny peleton przejedzie z Nowego Targu, ulicami Kazimierza Wielkiego i Krupniczą na Grabiszyńską. Stamtąd, po zawróceniu, rowerzyści przejadą tą samą trasą do centrum, a następnie skierują się na plac Grunwaldzki. Po nawrocie, na rondzie Reagana, pojadą mostem Grunwaldzkim i Wszyńskiego do parku Tołpy.

Święto Wrocławia 2015 [PROGRAM]

O 14.00 w parku rozpocznie się BikePiknik - atrakcje będą dla każdego - zapewnia Karolina Micuła. Na BikePiknik w parku Tołpy, wśród licznych konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, będzie też konkurencja w szybkości zmiany dętki dla singli i par. Rowerowy festyn potrwa do 18.00.

To jeden z pierwszych takich koncertów w tej części Europy! Główną atrakcją Wrocławskiego Święta Rowerzysty będzie „jadący koncert" BIKENSEMBLE PARADE, wyjątkowa mieszanka rowerowej zajawki z fenomenem orkiestr i big-bandów. Wszystko za sprawą „orkiestry orkiestr" Rebel Babel Ensemble. Międzynarodowy skład pod kierownictwem artystycznym Jana Feat'a po raz pierwszy zaprezentuje się publiczności we Wrocławiu, gdzie poprzez pięć orkiestr z różnych krajów zagra ośmiokilometrowy koncert jako BIKENSEMBLE PARADE. Rowerzyści będą mogli przyłączyć się do parady, stając się czynnym uczestnikiem mobilnego koncertu.

Na mapie poszczególne trasy Zlotu oraz trasa Wielkiego Peletonu (źródło: Wroclaw.pl)

Szczegóły imprezy dostępne są na stronie internetowej Wrocławskiego Święta Rowerzysty.

 

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować