Cadillac Loops: Nowy projekt pod patronatem Radia RAM

Piotr Bartyś | Utworzono: 21.04.2015, 14:40
A|A|A

Cadillac Loops to tak naprawdę Michał Korniewicz.  Wrocławski producent, kompozytor i multiinstrumentalista. Z wykształcenia architekt, muzyczny samouk. Jako kompozytor i wykonawca zadebiutował w eterze wraz z zespołem The Second Name w roku 2013, płytą "Fingerprint EP". Wkrótce potem zespół uległ rozpadowi, a Michał poświęcił się tworzeniu muzyki filmowej oraz solowej działalności pod szyldem Cadillac Loops. W 2015 roku jego remix utworu "Baba" Iyeoki został wydany przez kalifornijską wytwórnię Underground Sol, imprint Underground Sun. Współpracował m.in. z Markiem Pędziwiatrem i Adamem Kabacińskim (obaj z Night Marks Electric Trio), Adrianną Styrcz (Sinusoidal), Kasią Wypchło (Yuuki) i Janem Michalcem (Ruur, Tatvamasi).                

Tak opowiada o swoim nowym projekcie:

Cadillac Loops nie zaczęło się od gotowych utworów. Poprzez stronę internetową pozwalałem na przebudowanie moich kompozycji. Kilkanaście przycisków, każdy wyzwalający inny dźwięk- pętlę. W rękach odwiedzających powstawały niepowtarzalne aranżacje. Dzięki temu czułem, że moje utwory żyją a nie tylko są. Konsekwentnie zbliżonej formy publikacji trzymam się również teraz.Przed Wami 15 dopieszczonych kompozycji. Numery te przeszły selekcję z ponad 50-ciu, które powstały na przestrzeni ostatnich 2 lat. Haczyk? Na albumie jest jedynie 7 wolnych miejsc. Które z nich i w jakiej kolejności wybierzesz? Jak nazwiesz stworzony album? Jaką historię opowiesz moimi dźwiękami?

Dźwięki - zarówno elektroniczne, jak i "żywe". Ramię w ramię wybrzmiewa tu 12 strun gitary akustycznej i wibrujące, syntetyczne basy. Smyczek ślizga się po gitarze elektrycznej, pomiędzy pociętymi bitami elektronicznej perkusji. Momentami wspiera mnie para absolutnie znakomitych muzyków.

Ze swoją trąbką na niektórych nagraniach zagościł nazywany polskim Molvaer'em Jan Michalec. Głosu w "Raindrops" użyczyła Adrianna Styrcz (Sinusoidal) - jedna z najbardziej charakterystycznych barw i osobowości na polskiej, niszowej scenie. Nie mógłbym być szczęśliwszy - od początku istnienia Cadillac Loops to właśnie tę dwójkę chciałem usłyszeć w swoich kompozycjach.Oprócz mnie, Janka i Adrianny, za projektem stoi masa osób, których bezpośrednio nie słychać. Wszystkim Wam pragnę z tego miejsca serdecznie podziękować, za inspiracje, motywację, energię. Za wszystkie dobre słowa i krytykę. Cadillac Loops - volume one powstał przede wszystkim właśnie dla Was!”

REKLAMA

To może Cię zainteresować