Zapraszamy na weekend z Radiem RAM

Radio RAM | Utworzono: 20.03.2015, 15:42
A|A|A

Paweł Marchewka, prezes firmy Techland

Zaczynamy w sobotę o godz. 8. Krzysztof Majewski zajrzy do weekendowych wydań lokalnej prasy i podsumuje najważniejsze wydarzenia tygodnia we Wrocławiu.

Po godz. 10 rozpoczynamy „Podróże z Radiem RAM”. W studio pojawią się Ola i Janusz Majtyka, którzy odpowiedzą o swojej wyprawie do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Wrocławscy podróżnicy przejechali cztery tysiące kilometrów, a ich celem były przede wszystkim parki narodowe i stanowe. O trzech tygodniach życia blisko wspaniałej natury opowiedzą na 89,8 FM po godz. 10.

Po godz. 12 zapraszamy na „Sobotnią Kawę z Radiem RAM”. Najnowsza propozycja wrocławskiej firmy Techland "Dying Light" bije rekordy popularności, porwała już prawie 3,5 miliona graczy, a po miesiącu od premiery okrzyknięto ją bestsellerem. Postanowiliśmy zatem poznać człowieka, który zamienił wielką pasję w sukces. Naszym gościem będzie Paweł Marchewka, prezes firmy Techland. W latach 90-tych sprzedawał płyty ze stolika w stołówce Politechniki Wrocławskiej, potem był strych i piwnica na Krzykach, a dziś firma zatrudniająca 250 osób. Jak powstają postacie zombi, które wrocławskie miejsca inspirują i dlaczego w ogóle gramy? O tym porozmawiamy w sobotę po południu.

Do „Strefy Młodych Radia RAM” Maciek Przestalski zaprasza od godz. 17. Tym razem spotkamy się ze studentami Koła Naukowego First Aid Teachers działającego przy Zakładzie Ratownictwa Medycznego Uniwersytetu Medycznego. Porozmawiamy o rozpoczynającym się w poniedziałek cyklu spotkań pt. „Opowieści ratownicze”. Będziemy także na Akademii Muzycznej, aby porozmawiać o Akademickiej Orkiestrze Naukowej. O to, jak studiuje się we Wrocławiu, zapytamy Sebastiana Kubicza, studenta Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej.

Sobotni wieczór to dużo dobrej muzyki i spotkanie z wrocławską wokalistką Shatą QS. W grudniu ubiegłego roku wystąpiła u boku Meshell Ndegeocello na Muzycznej Strefie Radia RAM, teraz wydała pierwszą płytę. Z Shatą QS porozmawiamy także o koncercie w Tokio podczas którego śpiewała na jednej scenie z Macy Gray czy The Jacksons. W sobotę do północy weekendową muzykę będzie serwował Maciek Szabatowski.

W niedzielę słyszymy się od godz. 8. O muzyczną oprawę poranka zadbał jak zawsze Maciek Przestalski. Będzie dużo nowości, ale w roli głównej wystąpi brytyjska grupa Hot Chocolate.W programie także rozmowa z Vladimirem Beskidem, kuratorem wystawy „Miękkie kody. Tendencje konceptualne w sztuce słowackiej”, którą od soboty można oglądać w Muzeum Współczesnym Wrocław. Co ciekawe Vladimir Beskid był dyrektorem artystycznym Europejskiej Stolicy Kultury w Koszycach w roku 2013 i o tej imprezie również będziemy rozmawiać na 89,8 FM.

Po godz. 13 „Kulinarny Wrocław”. Tym razem wychodzimy z kuchni i zapraszamy do ogrodu. Wiosna to już czas na nowalijki i dlatego dr Cecylia Uklańska-Pusz z Uniwersytetu Przyrodniczego podpowie jak przygotować glebę, jakich błędów w rozplanowaniu warzyw i owoców nie popełniać, a także po jakie warto sięgać bo są zdrowe, smaczne, a często zapomniane.

Od godz. 17 na antenie Radia RAM dużo dobrej i zróżnicowanej muzyki. Na początek spotkanie z programem „Muzyka Filmowa”, w którym posłuchamy ścieżki dźwiękowej z filmu "Seria Niezgodna: Zbuntowana". Później Piotr Karwat i „Nie tylko jazzem...”, a na zakończenie weekendowego spotkania z Radiem RAM najlepszy groove w mieście z Druhem Sławkiem.

Bądźcie z nami w ten weekend – Radio RAM zawsze w dobrym tonie!

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować