"Friends" płytą tygodnia w Radiu RAM

Radio RAM, materiały wydawcy | Utworzono: 18.10.2014, 22:23
A|A|A

Zespół wystąpił w filmach o legendarnych festiwalach – gliwickim Winter Reggae oraz Ostróda Reggae Festiwal, a jego członkowie, oprócz grania muzyki, angażują się w działalność charytatywną, ekologiczną i na rzecz praw człowieka. Poprzednie wydawnictwo Lion Vibrationa „Save Us” (2008) ukazało nowe oblicze zespołu, który wzmacniając rolę instrumentów dętych z jednej strony zwrócił się ku korzeniom reggae, z drugiej zaś ku tradycji jazzowej. Płyta „Friends” jest kolejnym, tym razem dużo odważniejszym krokiem w tym kierunku. To hołd złożony wielkim mistrzom jazzu i reggae. To także świadectwo ewolucji, jaka dokonała się w składzie i stylistyce zespołu i dokument współpracy z licznymi gośćmi, dokument podróży do źródeł wspaniałej muzyki i drogi, która pozwoliła przetrwać przyjaźniom i nawiązać nowe.

Oprócz „starych” członków zespołu (wokalistka i basistka grupy Jahga, saksofonistka Magdalena Milwiw-Baron, wokalista Krzysztof Kazanowski, gitarzysta Artur Kocan, trębacz, aranżer i producent Adam Milwiw-Baron) ogromny wkład w tworzenie tego materiału mieli nowi muzycy Lion Vibrations: puzonista Grzegorz Turczyński, pianista i klawiszowiec Piotr Rachoń, saksofonista Karol Gola, gitarzysta Szymon Chudy i perkusista Przemysław Jarosz. Zaś wśród zaproszonych gości specjalnych znaleźli się wybitni instrumentaliści i wokaliści: Piotr Baron (saksofon), Wojciech Mazolewski (kontrabas) z zespołu Pink Freud, Natalia Niemen, Jorgos Skolias, Kamil Bednarek oraz Chezidek (Jamajka) i Jahcoustix (Niemcy).

Za miks i mastering albumu odpowiada dwukrotnie nominowany do Fryderyka producent Jacek Miłaszewski. Album ukazał się pod patronatem Radia RAM.

 

REKLAMA