Tadeusz Różewicz nie znika z wrocławskiej kultury

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 08.10.2014, 12:50
A|A|A

fot. Adam Hawałej

Zmarły w kwietniu tego roku poeta jest ciągle bohaterem wydarzeń artystycznych. W Teatrze Polskim odbyło się już czytanie dramatu Śmierć w Starych Dekoracjach. - To twórca ciągle aktualny - mówi aktor Tomasz Lulek:W Operze Wrocławskiej w niedzielę prapremierowe wykonanie Pięciu śpiewów z Klatki, utworu muzycznego do wierszy poety.W kilku miejscach Wrocławia uczniowie Gimnazjum nr 13 pojawią się jutro z happeningami dotyczącymi Różewicza. Uczniowie tej szkoły otrzymali kilka lat temu list od mistrza - wspomina polonista Trzynastki Wojciech Walczak:Gimnazjaliści pokażą jutro scenki, będą recytować wiersze i śpiewać piosenki jutro o 13 na wrocławskim rynku, wieczorem o 18.45 we Wrocławskim Teatrze Współczesnym.

ZOBACZ SERWIS SPECJALNY: www.rozewicz.prw.pl

Ponadto wrocławskie wydawnictwo Warstwy przygotowuje publikację tomu wierszy wybranych przez Tadeusza Różewicza. Do książki będzie dołączona płyta - zapowiada Jarosław Borowiec, szef Warstw:

Najznakomitszy z polskich poetów doczekał się kilkuset monografii, prac naukowych, opracowań twórczości oraz wnikliwych analiz. Nikomu nie udało się jednak zebrać w całość fonogramów opisujących fenomen Tadeusza Różewicza (1921-2014).Radio Wrocław od 1968 roku towarzyszyło poecie. Z kronikarską dokładnością rejestrowało uniesienia czytelników podczas spotkań z autorem. Prezentowało wiersze w najcenniejszym wykonaniu, samego poety.

Zobacz: Odszedł Tadeusz Różewicz

REKLAMA

To może Cię zainteresować