Buspasy nie dla motocyklistów, tylko taksówek (SONDA)

Przemek Gałecki | Utworzono: 21.09.2014, 18:45
A|A|A

fot. radioram.pl

Motocykliści mogą jeździć po buspasach - Bydgoszcz jest drugim po Krakowie miastem, które właśnie zdecydowało się na taki krok. Warszawa z kolei jednośladów nie wpuściła na wydzielone pasy, ale za to mogą z nich korzystać taksówki. Taki zapis znalazł się również w krakowskich dokumentach. We Wrocławiu nie ma na to zgody mimo, że mamy 15 kilometrów takich dróg, utworzonych przeważnie na torowiskach. Zbigniew Komar z departamentu Infrastruktury i Gospodarki tłumaczy, że motocykliści mogliby wykorzystywać wolne pasy do łamania przepisów a z taksówkami jest inny problem:

Co o pomyśle wpuszczenia na buspasy innych pojazdów myślą wrocławianie?

- Taksówki blokowały by system ITS, który dalej zielone światło tylko autobusom i tramwajom - mówi Zbigniew Komar z departamentu Infrastruktury i Gospodarki. A miejsca dla motocyklistów na buspasach też nie widzi:

Po naszej interwencji wrocławscy urzędnicy obiecują przeanalizować wpuszczeniu taksówek na buspas, który powstanie z Nowego Dworu do placu Orląt Lwowskich. Będzie to zupełnie nowa, prawie 4 km jezdnia. Trwa przygotowywanie projektu.

Sonda
Ta sonda już się zakończyła.

Czy udostępnić buspasy dla taksówek i motocykli?

Tak
8
Nie
9
Wszystkich głosów: 17

REKLAMA

To może Cię zainteresować