"Muzyka Miasta" na Wzgórzu Gajowym

Monika Jaworska | Utworzono: 19.09.2014, 15:20
A|A|A

Organizatorem jest BWA Wrocław, a pierwszy raz muzyka miasta zabrzmiała latem tego roku na osiedlu WUWA.

- Muzyka Miasta to część Międzynarodowego Biennale Sztuki Zewnętrznej OUT OF STH.  Tym razem na miejsce wydarzenia wybraliśmy wzgórze na południowym skraju osiedla Gaj. Szukaliśmy terenów zielonych, bo są one bardzo istotne dla życia miasta. Poza tym, Wzgórze Gajowe ma bardzo ciekawą historię. Powstało ono wskutek zniszczeń wojennych, bo tam zwożono gruz z całego Wrocławia – mówi Karolina Zajączkowska, współkuratorka „Muzyki Miasta”.W niedzielę 21 września na Wzgórzu Gajowym wystąpią muzycy Lutto Lento, Gerarda Lebika i Boar Sleeping.

- Wszyscy są z Wrocławia lub związani z miastem. Muzycznie będzie bardzo eklektycznie. Od rockowej alternatywy przez elektroniczne eksperymenty po brzmienia jazzowe. Z całą trójką rozmawialiśmy o historii wzgórza, ich występy będą w jakiś sposób do niej nawiązywać – mówi Zajączkowska.

„Muzyka Miasta” to także wykład o historii Wrocławia, który przygotował autor bloga Beard of Breslau. Na miejscu będzie można także wziąć udział w grze miejskiej, która będzie rozgrywana na osiedlu Gaj. Zgłoszenia trzeba wysłać na adres osiedlowa.akcja@gmail.com. Szczegóły projektu „Muzyka Miasta” TUTAJ.

REKLAMA