Szukasz pomysłu, jak spędzić Dzień Dziecka

Marek Waligóra | Utworzono: 31.05.2014, 15:03 | Zmodyfikowano: 01.06.2014, 08:59
A|A|A

fot. Gregor Niegowski

Wrocław jeżeli dopisze pogoda otwiera 1 czerwca kąpieliska Morskie Oko, Glinianki oraz basen Klokoczyce - wstęp dla dzieci będzie w niedzielę darmowy. Na Wyspie Słodowej od godz. 13 chętni będą mogli wziąć udział w animacjach tanecznych, torze przeszkód, warsztatach kung-fu oraz pobawić się na dmuchanych zabawkach. Na wyspie Słodowej stanie również miasteczko informacyjne. To miejsce, w którym udzielane będą porady zdrowotne, socjalne i rodzinne, a także prowadzone będą zapisy na bezpłatne warsztaty dla rodziców.Wrocławski Ogród Staromiejski przy pl. Teatralnym będzie gościł wielkie widowisko teatralno-cyrkowe czeskiego Teatru V.O.S.A. z muzyką na żywo, welocypedami, szczudlarzami i akrobatami.

Największa fontanna w Polsce i jedna z największych w Europie czyli multimedialna przy Hali Stulecia ma niespodziankę dla najmłodszych o godz. 14.00.

Dzieci mogą też wybrać się w niedzielę na wrocławskie Partynice na tor wyścigów konnych - tu oprócz gonitw czekać będą plac zabaw dla dzieci: zjeżdżalnie, trampoliny, pokazy rodeo i kaskaderki konnej m.in. przejazdy przez ogień; można też zajrzeć do indiańskiej wioski czy skorzystać z przejażdżki na kucykach.

Specjalne darmowe prezentacje i warsztaty przygotowały też wrocławskie muzea: narodowe oraz telekomunikacji, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy.

1 czerwca w Wałbrzychu Teatr Lalek otwiera drzwi, by zdradzić największe tajemnice swojej pracy. O godz. 12.30 zaprasza też na spektakl „Władca Skarpetek” w reż. Jacka Timingeriu. Także w Wałbrzychu od godz. 13 w niedziele Dzień Dziecka z bohaterami filmu „Madagaskar”. Będzie wiele konkurencji, warsztatów i konkursów z nagrodami1 czerwca - ulicami Jeleniej Góry już po raz drugi, przejdzie kolorowy Marsz dla Życia i Rodziny. Nie zabraknie niespodzianek dla dzieci z okazji ich święta. Uczestnicy spotkają się pod jeleniogórską bazyliką o godz. 13:00. Marsz zakończy się piknikiem rodzinnym w ogrodzie obok kaplicy przy ul. Morcinka.

Jelenia Góra 1 czerwca organizuje też w Teatrze Animacji przy Placu Zdrojowym Charytatywną Galę dla dzieci. Wystąpią młodzi podopieczni Fundacji Bliżej gwiazd oraz Mieczysław Szcześniak i Alicja Janosz.

Po raz pierwszy zostaną też otwarte zewnętrzne baseny w Termach Cieplickich.

W Kowarach na boisku przy szkole nr 1 przy ulicy Staszica na dzień dziecka oprócz festynu gościć będzie wesołe miasteczko z Czech. Kowary zapraszają też pokaz wyszkolenia owczarków niemieckich, pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, malowanie twarzy - będzie też prezentacja stoisk Nadleśnictwa Śnieżka, Karkonoskiego Parku Narodowego i Związku Gmin Karkonoskich

W Karpaczu dzieci w swoje święto będą za darmo mogły wjechać 6 osobowym wyciągiem kanapowym z Białego Jaru, jednak dzieci do 10 roku życia powinny być z opiekunem, który musi już bilet kupić. Natomiast gratis dostępny będzie plac zabaw z dmuchanymi zamkami. Za darmo dzieci i młodzież mogą w Karpaczu Kolorowej skorzystać z letniego toru saneczkowego; bezpłatny jest też w tym dniu wstęp do karpackich muzeum zabawek oraz na wystawę klocków Lego.Lody będą głównym bohaterem Dnia Dziecka w lubińskiej Galerii Cuprum Arena. Będzie można je nie tylko jeść, ale także tworzyć lodowe kształty. Specjalnie dla dzieci niezwykłe show zaprezentuje grupa Ice Team – wicemistrzowie świata w artystycznym rzeźbieniu w lodzie. Początek o godzinie 13. Natomiast o godz. 14.15 rozpocznie się konkurs, w którym dzieci będą mogły zaprojektować nowy kształt oraz smak lodów.

W Legnicy Dzień Dziecka w kinie Helios. Będą specjalne seanse familijne, pokazy dla chłopców i dziewczynek oraz szczególny pokaz dla najmłodszych: „Pierwszy raz w kinie”. wszystkie dzieci bawią się za darmo. Również w Legnicy ale centrum handlowe Ferio od południa zaprasza dzieci na naukę przetrwania i radzenia sobie na bezludnej wyspie. O 16.30 planowane jest przedstawienie w wykonaniu Teatru z Krakowa, pokazujące losy słynnego Robinsona. Będą też warsztaty konstruktorskie „Łódka Robinsona Crusoe” czyli tajniki budowy tratwy oraz sposoby nawigacji.

Także Świebodzice zapraszają wszystkich najmłodszych mieszkańców na zabawę organizowaną z okazji ich wyjątkowego święta. Impreza rozpocznie się o godzinie 14:00 w rynku, skąd w kierunku Parku Miejskiego wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny. Tam o 14:30 rozpocznie się festyn dla dzieci spektaklem "Baśń o grającym imbryku". Od 15:30 na najmłodszych czekać będą przygotowane specjalnie z myślą o nich animacje, dmuchane zjeżdżalnie i mobilny plac zabaw. Jeżeli natomiast będzie padać impreza zostanie przeniesiona do Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Mieszka Starego.

Oleśnica zaprasza 1 czerwca na piknik naukowy Laboratorium Młodego Naukowca oraz koncert Roots Rockets. Od godz. 15 w amfiteatrze nad stawami w Oleśnicy można bedzie zobaczyć jak powstają bańki z dymem z suchego lodu, balony, które same się pompują, świecące ołówki, wodny jeż czy też bateria elektryczna złożona z ogórków i uczestników zabawy. O godz. 18 ma rozpocząć się koncert zespołu Roots Rockets.

REKLAMA

To może Cię zainteresować