2 dni na rozliczenie z fiskusem

Michał Hamburger | Utworzono: 29.04.2014, 11:49
A|A|A

Przed złożeniem PIT warto go dokładnie sprawdzić. Najczęściej popełnianie błędy to: brak podpisu, błędnie podany NIP albo adres, pomyłki rachunkowe. 

Jeżeli zdecydujemy się na rozliczenie przez internet, nasze zeznanie przechodzi wstępną weryfikację już podczas rejestracji w systemie elektronicznym. System wspiera podatnika informując jakie są limity, co w jakich rubrykach należy wpisać.

Do jutra w Izbie Skarbowej we Wrocławiu, ul. Pretficza 11, w pokoju nr 325 działa e-stanowisko, gdzie w asyście ekspertów prawidłowo można rozliczyć PIT, poznać zalety e-PIT oraz złożyć zeznanie roczne w formie elektronicznej. Izba zaprasza godzinach od 10.00 do 14.00.

29, 30 kwietnia w ramach akcji składania zeznań rocznych PIT urzędy skarbowe będą pracowały dłużej. W tych dniach wszystkie urzędy skarbowe będą czynne do godziny 18:00.

Przy rozliczaniu podatku za ubiegły rok warto pamiętać o odpisaniu 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Oprócz drogi internetowej, zeznanie możemy też złożyć osobiście w urzędzie skarbowym albo wysłać listem poleconym.

Rady Izby Skarbowej:
aby sprawnie wypełnić PIT zabierz ze sobą:

1. dowód osobisty,
2. NIP,
3. informacje otrzymane od płatników (formularze PIT-11, PIT-8C, PIT 40A/11A),
4. dokumenty potwierdzające dokonanie wpłat zaliczek na podatek dochodowy oraz składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne za 2013 rok, gdy zostały one opłacone samodzielnie.

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować