Takuya Kuroda „Rising Son”

Wojciech Jakubowski | Utworzono: 19.03.2014, 21:53 | Zmodyfikowano: 20.03.2014, 14:53
A|A|A

Choć może dla niektórych jego imię i nazwisko brzmi tajemniczo, to na pewno Takuya Kuroda nie jest muzykiem anonimowym. Od dawna jest członkiem zespołu Jose Jamesa. Przez wiele lat był również członkiem wielu formacji jazzowych, big bandów. Teraz trębacz po raz kolejny próbuje swoich sił jako kompozytor materiału na autorską płytę, wychylając się tym samym z cienia liderów formacji, w których do tej pory występował.

Udanie! Jose James czule i z wielkim uznaniem wypowiada się o dokonaniach Takuya Kurody - nie tylko tych wykonawczych, ale i kompozytorskich. Zresztą wokalista pojawił się gościnnie w „Everybody Loves The Sunshine”.

Ciepłe brzmienie jego trąbki, wybitny, niepowtarzalny, pomysłowy sposób interpretowania kompozycji, wyjątkowy zmysł improwizacji to przymioty, które Jose James ceni sobie u trębacza najbardziej.

Sam Kuroda jako swoich mistrzów wymienia tak różnych, ale i wspaniałych muzyków jak: Clifford Brown, Miles Davis czy Freddie Hubbard. A zatem ikony jazzu lat 50. i 60.

Jednocześnie jednak w sposób twórczy i nowoczesny łączy jazz z soulem; elementy hip-hopu, afrobeatu z funky. Wpływy przeróżnych kultur wyraźnie przenikają się na „Rising Son”.

Warto też wspomnieć, że oprócz utworów autorstwa Takuya Kurody na „Rising Son” znalazły się także dwie kompozycje Roya Ayersa: „Everybody Loves the Sunshine” (feat. Jose James) i „Green & Gold”.Producentem wydawnictwa został Jose James. Krążek został wydany przez prestiżową wytówrnię Blue Note.

 Takuya Kuroda „Rising Son”

1. Rising Son
2. Afro Blues
3. Piri Piri
4. Mala
5. Everybody Loves The Sunshine
6. Green and Gold
7. Sometime, Somewhere, Somehow
8. Call

REKLAMA