Jaymay, Metheny/McBride/Sanchez, Genesis, Moby

Radio RAM | Utworzono: 03.12.2007, 10:21 | Zmodyfikowano: 06.03.2008, 22:43
A|A|A

Wytwórnia Blue Note szuka następczyni Norah Jones. Kolejna folkowo-blusowa-country’ująca płyta zaśpiewana delikatnym głosem nazywa się „Autumn Fallin’".Jej twórczyni – muzyka i słowa – Jaymay, narobiła sporo szumu występami w rodzimym Nowym Jorku. Teraz jej muzyka idzie w świat – światowa premiera albumu „Autumn Falin’” 27 listopada. Jeśli ktoś od razu chciałby sprawdzić, jak brzmią piosenki Jaymay wystarczy zajrzeć na jej profil w MySpace.

Pisaliśmy już tutaj o wspólnym projekcie Pata Metheny, Christiana McBride’a i Antonio Sancheza. Wiadomo już, że płyta nazywać się będzie „Day Trip”, a jej premierę ustalono na 28 stycznia 2008. Trio, które już promowało płytę koncertami w tym roku, planuje kolejne wspólne występy, ale na razie na temat jego europejskich planów panuje cisza.

Nowy album koncertowy Genesis „Live Over Europe” to pamiątka tegorocznej, bardzo udanej, letniej trasy grupy. Album zawiera 21 utworów pochodzących z 11 koncertów. Niestety – nie ma tu nagrań zarejestrowanych podczas występu w Chorzowie, ani w Berlinie; trafił się natomiast jeden utwór z koncertu w Pradze, gdzie także było sporo fanów od nas – „Ripples”. Przy okazji warto wspomnieć, że wszystkie koncerty z tegorocznej trasy są do kupienia bezpośrednio na stronie internetowej grupy, a na luty przyszłego roku planowane jest dodatkowo wydanie DVD „When in Rome” z koncertu w Rzymie, gdzie Genesis grali dla pół miliona słuchaczy.

Na 10 marca zaplanowano premierę szóstego studyjnego krążka Moby’ego „Last Night”. Płyta powstała w jego własnym studiu na Manhattanie. Na albumie jak zwykle kilka gościnnych głosów, m.in. w utworze tytułowym usłyszymy Sylvia Gordon z nowojorskiego zespołu Kudu, a rapper Grandmaster Caz wystąpi w „I Love To Move In Here” (Moby twierdzi, że to jego ulubiony numer na płycie). Jak zapowiada autor materiał ma być znacznie bardzie taneczny i mocniej nasycony brzmieniami elektronicznymi niż ostatnio.

REKLAMA