Dojrzały album, odważna okładka

Radio RAM | Utworzono: 21.11.2013, 13:29 | Zmodyfikowano: 21.11.2013, 12:29
A|A|A

KARI (Kari Amirian) doskonale znana publiczności z pięknie skomponowanych melodii i delikatności wypełniającej pierwszy album „Daddy Says I’m Special”, powraca z drugą płytą. Dziś artystka odsłania nie tylko muzyczną stronę nowego krążka „Wounds And Bruises” ale także stronę wizualną projektu, która powstała za sprawą duetu artystycznego Zuza Krajewska & Bartek Wieczorek.

Już przy okazji debiutu Kari, stało się jasne, że oprócz perfekcjonizmu muzycznego, równie dużą wagę przykłada ona do warstwy wizualnej swoich projektów. Jej stylizacje, zawsze pozostają w konwencji muzyki, którą sama tworzy, a w pracy stawia przede wszystkim na dokładność i wyobraźnię. Dziennikarz modowy Marcin Różyc określił KARI jako „jedną z najlepiej ubranych, młodych, polskich piosenkarek”. Zachwyciła się nią m.in. również Ania Orska:

„Styl Kari idealnie koresponduje z powietrzem, dźwiękiem i delikatnym rytmicznym ruchem jej ciała na scenie. Jej styl odzwierciedla jej własna wrażliwość, ale jednocześnie niczego nie udaje. Myślę, że trzeba mieć w sobie mnóstwo stylu, smaku i klasy, by nie pędzić ślepo za trendami i  umieć wydobyć drobne szczegóły tego czym moda jest dla nas teraz. Bez wątpienia Kari sie to udało!  Delikatna, zawsze oryginalna i swobodna jak jej muzyka.”
- projektantka Anna Orska / ORSKA

Kari do współpracy przy najnowszym albumie „Wounds And Bruises” zaprosiła Zuzę Krajewską i Bartka Wieczorka, najbardziej rozchwytywanych fotografów o ugruntowanej międzynarodowej renomie, zdobywców licznych nagród branżowych. Przed ich obiektywem stanęli m.in.: Beata Tyszkiewicz, Magda Cielecka, Marysia Peszek, Michał Żebrowski, Marcin Prokop, Muniek Staszczyk, i wielu innych. Sesja okładkowa powstała we współpracy ze stylistką Mają Naskrętską, która tworzy sceniczny wizerunek Kari od początku jej muzycznej działalności.

„Album „Wounds And Bruises” jest bardzo intymnym wyznaniem. Obnażam w nim swoje słabości i zmagania, co podkreśla także okładka. Tytułowe„rany i siniaki” symbolizują trudne doświadczenia, które weryfikują i kształtują charakter. Blizny jakie po nich pozostają, czynią nas silniejszymi.” KARI

Płyta ukaże się nakładem wydawnictwa Nextpop Songwriters’ Label. W sprzedaży od 3 grudnia. Na tydzień przed oficjalną premierą będzie można przesłuchać cały materiał na portalu Interia.pl, a jako przedsmak już od dziś, artystka prezentuje fragmenty wszystkich utworów w teaserze albumu:

TEASER AUDIO: http://www.youtube.com/watch?v=iENes1hZ3rw

Zuza Krajewska wspólnie Janem Holoubkiem (zdjęcia) wyreżyserowała również teledysk do singla „Hurry Up” promującego nową płytę Kari. Efektem ich wspólnej pracy jest niezwykła spójność estetyki teledysku i identyfikacji wizualnej całego albumu z tekstami oraz odważnym, głębokim i dojrzałym brzmieniem „Wounds And Bruises”.

“HURRY UP”MUSIC VIDEO: http://www.youtube.com/watch?v=SI3_AdA5ioU
FB: www.facebook.com/KARI.officialfanpage
HOME: www.woundsandbruises.com

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować