"Bonafied" płytą tygodnia w Radiu RAM

Wojciech Jakubowski | Utworzono: 02.09.2013, 20:07
A|A|A

Krążek, który basista i wokalista zarejestrował z zupełnie nowym zespołem, ukazał się 13 sierpnia. W warstwie tekstowej "Bonafied" wypełnia zestaw bardzo osobistych kompozycji. Natomiast muzycznie jest to zbiór akustycznych, zróżnicowanych stylistycznie utworów.

- Utwory zawarte na „Bonafied” przywołują stylistykę jazzu latynoamerykańskiego, afrykańskiego popu, a nawet paryskiego kabaretu. Jest też typowy numer jazzowy – "On the 4th of July" Jamesa Taylora. Bona przywołuje także kameruńską muzykę pop, sięgając po tamtejsze melodie typowe dla gatunku makossa czy rytmikę 12/8 kojarzoną ze stylem bikutsi - przyswojonym przez Bonę podczas nauki w Douali - informuje wydawca.

Natomiast sam muzyk mówi: „Pochodzę z rzeczywistości, w której muzyka powinna opowiadać jakąś historię. Gdy byłem mały, muzyka nie była dla nas muzyką dopóty, dopóki nie wiązała się z jakąś piękną historią. To moje korzenie, z których czerpię niezależnie od miejsca zamieszkania. Nawet jeśli ludzie nie rozumieją języka, w którym historia jest opowiadana, mogą zawsze poczuć związane z nią emocje. Zarówno dźwięki, jak i samo brzmienie słów niosą już pewne treści. A historie ludzkich losów są wszędzie podobne – praca, miłość, cierpienie i szczęście. To samo wszędzie, na całym świecie”.

Jesienią Richard Bona po raz kolejny wystąpi na żywo we Wrocławiu, podczas tego koncertu ma również zaprezentować premierowe kompzycje.

Richard Bona "Bonafied"

1. Dunia E
2. Mut'esukudu
3. Akwappella
4. Janjo La Maya
5. Mulema
6. Uprising Of Kindness
7. Tumba La Nyama
8. Diba La Bobe
9. La Fille D'a Cote
10. Socopao
11. On The 4th Of July

REKLAMA