Radio RAM zaprasza na OdraNockę

Monika Jaworska | Utworzono: 04.07.2013, 10:48
A|A|A

O idei Festiwalu opowiadali jego organizatorzy, Tomasz Kwieciński w parze z Małgorzatą Woźnicką przekonywali nas, że siła tego wydarzenia leży w różnorodności wydarzeń artystycznych. Na jednej scenie w ramach tego samego projektu publiczność ma szansę obejrzeć  koncerty muzyczne, spotkania kabaretowe czy teatralne.

Radosław Pujanek –  niezwykle utalentowany skrzypek, I koncertmistrz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Wrocławskiej oraz współorganizator OdraNocki polecał koncert Kayah & Royal String Quartet. Wspominał też czasy, kiedy to grał w orkiestrze występującej wspólnie z Kayah i Goranem Bregovicem, m.in. na warszawskim Służewcu przed 50 tys. publicznością. Kayah we Wrocławiu wystąpi w czwartek 11 lipca, usłyszeć będzie można takie przeboje jak „Tabakiera”, „Testosteron”, czy „Wiosna przyjdzie i tak” w zupełnie nowych wersjach.

Ewa Pluta z Muzeum Miejskiego Wrocławia zapraszała do wakacyjnego zwiedzania opowiadając o najbardziej tajemniczych i ciekawych miejscach w Arsenale.
Wreszcie w naszym plenerowym studiu pojawiła się gwiazda tego wieczoru – Mafalda Arnauth, portugalska piosenkarka, jedna z najwspanialszych interpretatorek fado.

Koncert we Wrocławiu to jej pierwszy występ w Polsce. Niezwykle otwarta i uśmiechnięta gwiazda opowiadała o nowej fali fado, o tym, że to już nie tylko smutne, melancholijne śpiewanie, ale też z uśmiechem tęsknie o szczęściu i o radości życia. Mafalda zauważyła, że język polski ma podobne brzmienie do portugalskiego i obiecała, że po koncercie wybierze się na wieczorny spacer po Rynku. Na pamiątkę spotkania podpisała płytę, którą w Radiu RAM wygrał słuchacz Piotr.

Na finał OdraNocka Art Festival po raz pierwszy we Wrocławiu koncertował będzie Dawid Podsiadło, młody zdolny zwycięzca programu X-factor, którego debiutancka płyta zachwyca krytyków i słuchaczy. 13 lipca o godz. 20.00 na dziedzińcu Arsenału przy ul. Cieszyńskiego 9 usłyszymy więc piosenki z albumu „Comfort and Happiness”. Organizatorzy jakoś nie martwią się o frekwencję na wrocławskim koncertowym debiucie Dawida…

Z gośćmi rozmawiała i program prowadziła Monika Jaworska.

REKLAMA