Podróż w świat piosenki francuskiej

Wojciech Jakubowski | Utworzono: 02.07.2013, 13:49
A|A|A

Jeszcze jakiś czas temu można było ją spotkać w różnych zakątkach Montmartre'u, paryskiej dzielnicy artystów, gdzie występowała wraz z zespołem dla podreperowania budżetu. Gdyby jednak dziś postanowiła podzielić się swoją muzyką z przechodniami to z pewnością już nie dla pieniędzy a dla przyjemności i radości, jaką niewątpliwie czerpie ze śpiewania. Obecnie bowiem Zaz, czyli Isabelle Geffroy, to już wielka gwiazda piosenki francuskiej, której koncerty wyprzedawane są z dużym wyprzedzeniem a płyty osiągają platynowe nakłady.

W maju tego roku wydała swój drugi studyjny album "Recto Verso".

Artystka w dalszym ciągu perfekcyjnie wykorzystuje swoje największe atuty: bezpretensjonalność, szczerość, prostotę, świeżość, dziewczęcy entuzjazm, które wytwarzają niepowtarzalny charakter jej piosenek, składają się na indywidualny, niepodrabialny styl wokalistki.

Podobnie jak na poprzednim krążku pełnemu liryzmu głosowi wokalistki, lekko chrypiącemu, niemal w każdym utworze towarzyszy gitara, do której dołączają skrzypce, fortepian, czy akordeon.

"Recto Verso" to album różnorodny, który przynosi nam nastrojowe, nieco melancholijne ballady takie jak: "La Lessive" czy "J'ai Tant Escamote" (w tym ostatnim znakomicie brzmiący akordeon przenosi nas na ulice Paryża a całość stanowi piękne nawiązanie do tradycji piosenki francuskiej), ale także skoczne, pogodne, dziewczęce, wręcz popowe kompozycje, jak chociażby: "Gamine" czy "Oublie Loulou". Jednym słowem pięknych melodii nie zabrakło i tym razem.

Na pierwszego singla wybrano utwór "On Ira".

Zaz "Recto Verso"

1. On Ira    
2. Comme Ci, Comme Ca    
3. Gamine    
4. T'attends Quoi    
5. La Lessive    
6. J'ai Tant Escamote    
7. Deterre    
8. Toujours    
9. Si Je Perds    
10. Si    
11. Oublie Loulou    
12. Cette Journee    
13. Nous Debout    
14. La Lune    

 

 

REKLAMA